Ei suomessa mene läpi. Jotkut vihreät voi syödäkin. Lopetetaan ennemmin jättikarjatalous maailmasta, jossa 70 000 000 000 nautaa syö 40 kg rehua ja juo 100 litraa vettä päivässä. Seurauksena mm. se, että Amazonin alue on n. 10 vuodessa hakattu sademetsistä. Nälkäongelmaan on ratkaisu: vähennetään hampurilaisten ja lihan syönti puoleen. No, vaikea toteuttaa maailmanlaajuisesti, mutta länsimaissahan menee lihaa roskiin enemmän kuin köyhemmissä syödään.
Huldenille sen verran että on Kiinassa pula pölyttäjistä. Einstein jo sanoi aikoinaan, että kun ampiaisia ei enää ole, tulee maailmanloppu.
Lena Hulden syö hyönteisiä
bölyddäjä
0
162
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070