Kiitos kaikille osallistuneille.

583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Uutisessa mainittiin että juuri varakkaimmat turistit välttävät nyt maata. Nämä varakkaat ovat usein ne älykkäät.

Äänestä
  • Juuri näin. Alempien kansanosien, lue junttien matkakohde kuten on epäiltykin. Jämähtävät samaan paikkaan matkaamaan joka vuosi kun ensimmäisellä kerralla 100 metriä hotellista baarikurdi iloisesti kajauttaa merhaban. Niin ovat sitten iloisia ja onnellisia, oih sitä autuutta. Siinäpä se sitten loma menikin, kun ei pidemmälle päästy.

    Äänestä

  • Älähän nyt.
    Useat matkalaiset käyvät aina Kale- kukkulalla ja Heikin baarissa. Monet menevät vielä merirosvoristeilylle jollei maissa ole heitä vielä rosvottu.

    Äänestä

  • Poikkeuksellinen varakas monipersoona.., heh heh. Kauniisti sanottu.

    Kannabikseen sijoittaminen olisi varmasti hyvin kannattavaa mutta eri valtioiden hoiperteleva lainsäädäntö tekee siitä riskisijoituskohteen.
    Kiitoksia kuitenkin linkistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tompat kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2016/07/30/turistien-maara-tippui-turkissa/20168028/12?n=1

Yhdessä teimme upeaa työtä hyvän asian eduksi. Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu