Eli miten kysyisin äidiltä että saisinko jopo pyörän? kun äiti on niin vastaan kaikkia trendejä että pelkään miten se suhtautuisi. Eli miten voisin ottaa asian esiin?
Polkupyörä
Kyselijä02
1
139
Vastaukset
"Se on hyvä pyörä ja sen hankkiminen tukee kotimaista teollisuutta."
En tosin edes tiedä, tehdäänkö ne enää Suomessa, mutta ehkä ei tiedä äitikään. ;)
Lisäksi onhan se yksinkertainen malli, jossa ei pahemmin ole hienosäätöä vaativaa tekniikkaa, ei tarvitse säädellä ketjuvaihteita jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131053
- 1141046
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20757- 52704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32643ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42608Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482