Mikä ois hyvä tabletti jolla voisi pelata ja selailla netissä vaihdan tabletin iPad ministä Androidiin ? Mikä ois vastaava hyvä tabletti? Hinta haaruka on maximillaan 200e
Uusi tabletti
6
234
Vastaukset
- Xperiences
Voisit etsiä itse googlaamalla valmistaja mukaan, siis merkkiä,kokoa mitä haluat ostaa ja näet mitä on nyt missäkin myynnissä. Samsung tabletteja on alle 200e Verkkokauppa com. Hyvän saa 300e on myynnissä jopa 10.1" Android tab A uusin 6.02 v2016 käyttöj.ja näyttökin tarkka. Samsungin huonoin puoli on turhia ominaisuuksia,sekavat valikot asetuksissa menee aikaa 4x enemmän kuin esim. Sonyn tabletissa,jotka ovat selkeitä ja nopeita käytössä. Sama käyttöj ja wifiyhteys kokemus :Samsungin tabletti ei pärjää nopeudessa vrt Sonyn Z4. Eikä käytettävyydessä.
- android-pelitabletti
Tab A 10.1 2016 ei oikein ole pelitabletti, eikä edes hintaisekseen hyvä peleissä.
Sen sijaan Nvidia Shield K1 -tabletti maksaa postikuluineen 199$ (suoraan nvidialta tilattuna), ja siinä on GPU-tehoja kolminkertaisesti verrattuna tab a uusimpaan ja tehokkaimpaan versioon. Käyttiksenä siinä on Android 6.0.- Nexus_9
Nvidia on jo lopettanut Shield-tablettien valmistuksen ja tuen (loput ilmeisesti myydään varastosta pois alennuksella), ja niihin ei tule Android 7.0 päivitystä. Andoid 7.0:ssa uutena ominaisuutena on tuki Vulkan API:lle, joten se olisi aika olennainen ominaisuus pelitabletteihin.
Ennemmin kannattaa ostaa Nexus 9 tabletti, jossa on sama tehokas tegra K1 piirisarja ja tehokas GPU, ja se on jo päivitetty android 7:aan joten siinä on myös Vulkan API jo käytössä. Sen saa Amazon.de tilattua hintaan 222€, suomessa sitä ei enää myydä.
- Eivastaavia
Vastaavaa ei ole olemassa, ainakaan yhtä nopeaa.
- Nexus_9
iPad mini 4 on pelikäytössä hidas - esim. Basemark Graphics pisteet 2686 mini4:lla ja Nexus 9 3643 pistettä.
Hinta on kuitenkin 495€ esim. gigantissa, vaikka suorituskyky peleissä on noin kehno verrattua tuollaiseen jo aika vanhaan parin satasen android 7.0 tablettiin.
- Nvidiak1käytössä
Nvidia Shield K1 tabletti on myynnissä ja on paranneltu malli Nvidia shield tabletista joka poistettiin myynnistä akkuongelmien takia.
Suosittelen kyseistä tablettia jos haluaa hinta laatu suhteeltaan toimivan ja tehokkaan tabletin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917495- 373987
- 453520
- 2372842
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452502
- 1322411
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292309Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212284- 451982