Mommolan Motelli

Tulossatulossa

Minkäslainen paikka? Käykö paljon asiakkaita vai ihan kuollutta? Entäs henkilökunta? Mukavia? Nuoria? Vanhoja? En oo tohtinu vielä käydä :)

37

7755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naistentanssit

      Paras motelli Huittisissa. Ja palvelu erinomainen. Kannattaa poiketa.

    • Lonely.Planet

      Voin luonnollisesti kertoa vain omasta puolestani mutta kokemukset loisteliaasta Motellista ovat pelkästään positiivisia. Sanoisin jopa hätkähdyttävän mieleenpainuvia.
      Saapuessasi voipuneena illan hämärissä majatalolle, kaptsäkin ja muun tarpeiston laahaaminen unohtuu kuin taikaiskusta kun hurmaavan miellyttävä pitkänhuiskea motelli-isäntä rientää avuksesi hius.. hiukset hulmuten, apuaan vuolaasti tarjoillen.
      Eipä siis aikaakaan kun jo huomaat omaavasi yhden talon lukuisista The premium XXL huoneista. Nuorikkonsa on sinne jo ennättänyt sipsutella lanteet sievästi keinahdellen pullon laatujuomaa jääkulhoon jäähtymään. On siinä uupuneen matkalaisen mukavaa kytkeä poreamme pulputtelemaan maistuvaa illallista ja naistentansseja odotellessa.
      Kertoisin mielelläni lisää mutta nyt valitettavasti pitää juosta kiireellä Pokemonin perään täällä huidin tuutissa
      P.S. Hade yleensä tarjoaa joka kolmannen oluen talon piikkiin joten tod kannattaa poiketa vaikka vain akuutin janon yllättäessä. Hieno mesta!

    • dddddd33333

      Onko kysyjä ja vastaajat kaikki samoja eli omistaja. Typerä mainoskikka.

      • kaikkieivät

        Ymmärrä sarkasmin jaloa taitoa


    • Tanokas-kappeli

      Aamupala (ark. klo 6-10, sunnuntaisin 7-11) kuuluu huoneen muutenkin edulliseen hintaan. Huoneeseen tarjoilu vähäisellä lisämaksulla. Tarjolla on mannermaista ja vege-kokonaisuutta, gluteenittomuutta ja laktoositonta vaihtoehtoa tietenkään unohtamatta.

      Huonevaraukset kannattaa tehdä mahdollisimman ajoissa, paikka on yleensä täynnä. Poreammeella varustettuihin huoneistoihin ei pääse alle kuukauden varausajalla.

    • mesena

      Myös motellin huoltoasema palvelut erinomaisia.henkilökunta palvelee hymyssä suin ja ammattitaidolla asiakkaitaan.

    • kulkeminenhelppoa

      Sieltä on myös maksuttomat bussikuljetukset 10 min. välein kansainväliselle Huittinen-Vampulan lentoasemalle. Myös suurnopeusjuna, Maglev, pysähtyy motellin pysäkillä.

      • Anonyymi

        Vampulassa ei ole kansainvälistä lentokenttää


    • TomPettington

      Motellin limousine-palveluun en ole tyytyväinen. Minulla oli varaus firman pisimpään autoon mutta eikös vaan se oltu annettu jollekin Ameriikan aloittelevalle Madonna-nimiselle heitukalle joka myös kortteerasi samaisessa loistomotellissa samaan aikaan, veti kuulemma kolme keikkaa Huittisten urheilupyhäkössä eli Giant Stadiumilla (vai onko se nykyään Hullu Stadion?) Olisivat kuulemma järjestäneet Huittisten pormestarin virkalimusiinin minulle mutta valkoisen värin vuoksi en sitä huolinut.
      No, meni se ilta siinä ihmetellessä kun kävin katsomassa rahvasta jollakin aakkosasemalla, huh mitä meininkiä.

    • Mor5

      Mahtavaa tekstiä! Kerrankin tällä palstalla kirjoittaa joku joka osaa sarkasmin jalon taidon. Se on taidetta!

    • tyytyväinenkanttis

      Motellin helikopteri-palvelu on taasen vertaansa vailla. Olin Motellin 5* penthuose-suitessa (siis se kolmekerroksinen lukaali, johon hintaan sisältyy hovimestari ja oma sisäkkö) ja halusin mennä katsomaan Huittisten nähtävyyksiä kaupungille. Vihjasin tästä omalle hovimestarilleni ja tuokio vain niin Homer... siis Motellin pitkänhuiskea isäntä oli jo hommannut Motellin oman helikopterin huoneistoni katolle. Siitä oli sitten mukava lentää Huittisten keskustan heliportiin ja siitä käsin tutustua keskustan moniin nähtävyyksiin. Yllätys oli todella positiivinen kun palasin takaisin Motellille helikopterilla niin hovimestari ilmoitti että Home... siis isännältä terveiset että helikopterin käyttö sisältyy huoneen (minimaalisen pieneen) hintaan ja että siitä minua ei veloiteta erikseen.
      Voin todella varauksetta suositella Motellia, kuten niin moni muukin on tehnyt Tripadvisor-sivustolla, sielläkin pelkkiä positiivisia palautteita, kuten voitte itsekin lukaista: https://www.tripadvisor.fi/Hotel_Review-g2192660-d2231130-Reviews-s1-Mommolan_Motelli-Huittinen_Satakunta.html

    • 10 vuotta sitten pääsin tutustumaan hotellin kylpyläosastoon, oli Suomen suurin kylmäallas.

    • ViidenTähdenMotelli

      Kävin taannoin siellä syömässä... Tilasin "a`la carte listalta" paistettua lohta. Hiukan ihmettelin edullista hintaa, enpä ihmetellyt sitten enää, kun annos eteen tuotiin. Muuten tosi jees, mutta lohipala oli n. 2,5 x 15cm. Että siitähän se nälkä sitten lähti ;-) Oikein "fine dining:ia" tuollaisessa grillibaarissa...
      Tarjoilija/kokkileidi hoiti hommansa täydellisesti, oli ammattitaidolla valmistettu annos. Mutta kun asiasta (lohipalan pienuudesta) reklamoin, leidi kertoi, että on saanut aiemminkin vastaavaa palautetta, omistajan ohjeistuksen mukaan annokset tehdään. Laitoin palautetta sähköpostitse suoraan omistajalle, en ole vastausta saanut, ja tuskin saan. Aivan siis loistavaa asiakaspalvelua heillä!!!
      En mene toiste. Ja paha kello kauas kuuluu...

    • Jaakkops

      Onko siellä ihan oikeasti poreammeet huoneissa??? Entä onko siistit vessat yms.?
      Olen aikeissa yöpyä kesälomareissulla

      • sarkasmiakintarvitaan

        Voi olla parempi kiertää kaukaa tai tulee ikimuistoinen lomareissu.
        Toki jos et aio paikkakunnalle toisten pysähtyä,niin voi suositella.


    • herneet

      Kannattaa kysyä infosta onko kyseinen huone vapaa. Kun kysynnän määrä on niinkin suuri.

    • BBChghjj

      Ihan peestä koko paikka. Digimesta on ok.

    • motelli

      Motelli on nykyään oiva paikka pysähtyä vaikka huilimaan,ennen siellä oli vanha kahvila,jossa työmiehet kokoontuivat ja sekin oli hyvä mesta.Ei oo tullu vähään aikaan poikettua,mutta poikkesin ja hyvä paikka.Kannattaa käydä!!!

    • 65y6rsey

      Motelli on syöpää, älkää vaan sinne menkö. Hyi vittu.

    • Sellastatouhua

      Mommola Motelliin kannattaa poiketa ihan uteliaisuuttaan. Ihan kahveelle vain. Istua pöytään, antaa mielikuvituksen laukata ja katsella ympärilleen. Täällä pääsee aikakapselin sisään.
      Jotain muutoksia ja remonttia on joskus pakostakin tehty, mutta tunnelma on silti aikansa vanki.
      Pikkasen epätodellinen olo tulee, kun ajattelee miten tämä voi kannattaa ja olla paikkana elossa!!?

    • Riittaaaa

      Kyllä kun poikkeaa syömään on kiva veikkailla mitä on missäkin kulhossa ja kannen alla joskus ehkä ollut,olen 3 krt käynyt ja aina sama homma.oliko se Cheek joka lauloi että kuka pani ketä,ihan sama

    • Anonyymi

      Vieläkö järjestetään tanssi- iltamia? Onko henkilökunta yhtä iloista ja palvelevaa kuin ennenkin? T.s. Onko tämä mörskä vielä toiminnassa?

      • Anonyymi

        Toimii, erinomainen lounasravintola ja edullinen.


    • Anonyymi

      Ei itse PAIKASSA mitään vikaa ole. Joskus se vielä nousee kuin Fenix-lintu tuhkasta.

    • Anonyymi

      Outletmyymälä on ollut pitkään. Tanssit on tanssittu vaikka hieno paikka onkin.

    • Anonyymi

      Joko tämä on lopetettu? Arvostelut ei ainakaan kehu paikkaa.

    • Anonyymi

      Onko hiljaisessa myynnissä?

    • Anonyymi

      Juhannuksen liikenneohjelmassa (olikohan Radio Nova) varoittelivat ruuhkasta.
      Sellaista oli kuulemma havaittu luotijunassa Vampulan kansainväliseltä lentokentältä Mommolan motellille.

      • Anonyymi

        Ei ole mitään vampulan kansainvälistä lentoasemaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole mitään vampulan kansainvälistä lentoasemaa

        Lentokenttä on ja aivan äsken oli varsin laajaa ja korkeatasoista kansainvälistä toimintaa; näin useana päivänä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lentokenttä on ja aivan äsken oli varsin laajaa ja korkeatasoista kansainvälistä toimintaa; näin useana päivänä.

        Passia kyselivät Vampulan kvlentokentällä
        vaikka olimme Schengen-alueella. Hyvä niin.


    • Anonyymi

      Ollut kiinni jo monta vuotta

    • Anonyymi

      Onko se myytävänä?

      • Anonyymi

        Ovella ollut yli vuoden lappu, olemme lomalla, omistajapari jo iäkäs, kannattaa heiltä kysyä, jos ostohaluja on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4244
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      165
      3650
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3553
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      85
      3111
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2477
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1885
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe