pispalaanko

Mitä touhutaan vanhalla Pispalan kioskilla? Tuleeko uusi kioski?
15605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

moskeija siihen kuulemma tulee auvilan herrakansan sielunhoitoon.

Äänestä

Juu. Minareetti. Ja veronmaksajien rahoilla.

Äänestä

Sikala siihen tulee, johon pistetään kaikki syntyperäiset, jämsäläiset ihmissiat. Me muut voimme sitten käydä antamassa ylijäämäruokamme, jos viitsii me ja muistamme.

Äänestä

Kyllä sinne laitetaan kielteisenpäätöksen saaneet matut. Sieltä ne kuskataan sikojen kuljetusautolla lentokentälle ja takaisin kotimaihinsa koska niissä tarvitaan insinöörejä jälleen rakentamiseen.

Äänestä

Aluksi vain telttamainen moskeija. Siinä on hyvä käydä kartuttamassa sivistystään.

Äänestä

Jämsäläiset ei tarvi mitään kioskipalveluita pelkästään risuja persuksiin ovat niin nuukia ja ilkeitä.

Äänestä

Redbullin aavikkorallitalli. Tekevät mainosvideoo ouninpohjassa nyt.

Äänestä

Sehän on kiva, että kaikki vähä-älyiset ovat nyt järjestäneet kokoontumisajot kioskin perustusten ympärille.

Äänestä

Eihän siihen tule kuin suuremman puoleinen roskakatos alueen asukkaiden käyttöön, näkeehän sen jo niistä nurkka kyhäelmistäkin, ettei niin kioskin rakentamista aloiteta.

Äänestä

tsatsouna kerrottiin

Äänestä

Joku autonromujen kauppias siihen yritti tulla vaan kaupunki puratti. Ei lupia ja kaavassa puistoa. Miten siinä on voinut niin iso kioski olla ? Sinänsä kaupungilta oikein jos luvat ei ole kunnossa. Kaikkia yrittäjiä koskee samat säännöt.

Äänestä

Siihen tulee Guggenheim-museo. Kaupungin hallitus päätti mennä kerralla ohi kulttuurikaupunki Mäntästä. Seppolan sillan pielestä järjestetään non-stop gondolikuljetus Pispalaan. Avajaisissa esiintyy Tauski.

Äänestä

Tulee portelli, ja täältä Augsburgista naiset sinne.. varmaa tietoa..

Äänestä

Uusi satama, juna-asema ja linkkiasema sekä taksikoppi. Kylpylähotelli tulee myös sekä luksusravintola ja -yökerho. Mahdollisesti myös lentoasema, kiitoradat tulevat joen puolelle asemasta, kaikki rivarit ja omakotitalot puretaan sieltä. Siinä sitten Pispalassa menoa yötä päivää.

Äänestä

Siihen ruopataan palmunlehvän muotoinen vesialue. Jämsänjoen profiilia nostetaan ja alueelta myydään miljoonatontteja öljysheikeille ja jääkiekon pelaajille. Kylpylä, casino, yökerhot ja kiitoradat toki toteutetaan samassa yhteydessä. Läjitysmailla tehdään kumpu ja kesälasketteluputki. Talvella putki lämmitetään ja siellä pääsee tammikuussakin laskemaan vesiliukumäestä uimahoususillaan. Lamantappotalkoot alkoi, kaikki on jo hyväksytty ja toteutusta vailla valmista. Alueen alle kaivetaan alikulkutunneli, Koskentie sukeltaa putkeen jo Mellansuoralta ja nousee vasta Akuliinan luota ylös. Näin köyhä pääsee keitaan ohitse mieltään pahoittamatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulisipakioski kirjoitti:

Mitä touhutaan vanhalla Pispalan kioskilla? Tuleeko uusi kioski?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu