Antaisitko Mohammedille turvapaikan?

OletkoTiukkis

9

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poltettu.lapsimorsian

      Minä antaisin Mohammedille jakoavainta hampaille ja moraa niskaan.

    • OlenTiukkis

      Tapaus 1: Mohammed, 24-vuotias syyrialainen
      Näin muut vastasivat kyselyyn
      Kyllä: 46,1 % Ei: 53,9 %

      Tapaus 2: Murad, 44-vuotias irakilainen
      Näin muut vastasivat kyselyyn
      Kyllä: 48,1 % Ei: 51,9 %

      Tapaus 3: Ibrahim, 30-vuotias irakilainen
      Näin muut vastasivat kyselyyn
      Kyllä: 41,5 % Ei: 58,5 %

      Tapaus 4: Layla, 25-vuotias irakilainen
      Näin muut vastasivat kyselyyn
      Kyllä: 41,5 % Ei: 58,5 %

      Tapaus 5: Asaad ja Noor, afganistanilainen aviopari
      Näin muut vastasivat kyselyyn
      Kyllä: 44,6 % Ei: 55,4 %

      Eli lukijaporukka on tiukis.
      Arvatkaa, kenelle Maahanmuuttovirasto myötää oleskelulupia

      Itse lähettäisin kaikki irakilaismiehet takaisin Irakiin tai maahan, jossa ensimmäinen turvapaikka oli jo haettu (Ruotsi), koska sunnit taistelevat laillista amerikkalaisten tukemaa shiiohallitusta vastaan, niin kuin Murad 44, järjestävät kaikenlaista shiioväestölle ja sitten pakenevat etsimään turvapaikkaa.

    • dfgbdf

      Ensimmäiseksi alkavat valittaa joka asiasta. Oikea pakolainen olisi kiitollinen jos otetaan suojaan, mutta Irakin turvapaikkaturisti vain alkaa röttelöimään.

    • onhan_se_näin

      Onhan siellä naapureina islaminuskoisia maita jotka ei ole sodassa siellähän on uskonveljet.
      Miksi pitää siis lähteä toiselle puolen maailmaa hakeen turvapaikkaa vääräuskoisten seasta ?

      Kaikki minusta nyt tässä touhussa ei natsaa.

      Ei mitään turvapaikkoja täältä,sinne vaan uskonveljien sekaan.

    • vtunmuhamed

      Ainoa mitä antaisin Muhamedille on, kuula kalloon. Maahantunkeutujille annettiin aikoinaan lyijyä otsaan, ja niin pitäisi olla nykyäänkin. Saatanan paskasakkia ei kyllä kaivata maahamme, se on saletti!

    • kaikenlaistahöpöä

      Edelläkuvattu kertoo ja kuvastaa tätsin omaa moukkamaisuutta. Matkustaisit ulkomailla muuallakin kuin risteilyillä hakemassa mäyräkoiran. Oletan ettei sinulla juurikaan koulutustaustaa tms. Oma epäonnistuminen on yhteiskunnan tai mamujen vika. Itseasiassa, mitä sinä luuseri tuotat yhteiskunnalle? Et käy töissä, olet kelan ja sossun asiakas, täysin kielitaidoton. Töidensaanti täysin mahdotonta. Sääli jos perhettä tai lapsia, oppivatpa kotoa sen millainen tukikaavake kulloinkin täytettävä...

    • upeetamahtavaa

      Eiköhän ole aika kanssakäymiseen. Olosuhteille emme mahda mitään. Mitä tapahtuu jos turkki avaa rajansa? Toimii puskurina. Se on heille valttikortti jota käyttävät keskusteluissa eu.n suuntaan. Realiteetti kuitenki on ettei kantokykymme ja velkaantumisaste enää riitä kattamaan kuluja. Ei kyse ole humanismista vaan puhtaasti taloudenhallinnasta, pian ollaan kuin hullu mies huittisista. Ainahan meillä on ollut yhteiskunnan varoilla eläjiä, ilmiönä se ei ole uusi. Itseasiassa tänään ei puhuta. 70 luvun venepakolaisista, koska ovat orientoituneet maahamme. Yrittäjyyttä, siivosta, ravintoloita ja myös verojenmaksua lakien mukaan. Eikö olisi syytä pohtia myös toisaalta ettei kyseessä olisi uhka vaan jopa mahdollisuus kansainvälistymiseen, ehkä kaupan kasvuun, viennin elpymiseen ja työpaikkojen saamiseen. Hyvänä esimerkkinä kiinalaisen liikemiehen toteuttama kauppa seminaarin kiinteistösä ja yhteistyö vierumäen suuntaan. Rakentavva ja asiallista keskustelua, please

      • Muuten hyvä mutta työpaikkojen saamiseen se ei vaikuta kuin negatiivisesti, kotimaalaisen kannalta katsoen...


    • herätkääjo

      Ainoa mitä antaisin Mohammedille on potku perseelle ja lähtöpassit maastamme. Aina vaan riittää typeryksiä jotka jauhavat samaa paskaa, että loiset tuovat kansainvälistymistä ja muuta hyvää. Voi pyhä yksinkertaisuus. Kun seuraa tuota maahan saapunutta roskasakkia, ei voi nähdä muuta kuin ainaisen elätettävien joukon, joka ei pysty muuhun kuin rikoksiin ja yhteiskunnan tuhoamiseen. Herätkää jo suvakkityperykset!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe