Automaattiset päivitykset eivät asennu

Hei, voisiko joku kiltti neuvoa missä vika kun Windows Vista ei ole asentanut päivityksiä (Updaten kautta) kahteen viikkoon. Mitään virhesanomaa ei ole tullut ja tietoturvakeskus ilmoittaa kaiken olevan kunnossa. Kun laittaa päivityksen tarkistuksen päälle, ohjelma lähtee tarkistamaan mutta mitään ei tapahdu koskaan.
9290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole saanut minun XP:kään päivityksiä, missähän vika

Äänestä
  • Ms sivulla on myös Fix it työkalu jolla voi tarkistuttaa koneensa jos löytyy joku syy,vika W Update toiminnasta. W7 lla on ollut Update oli ogelmia kuukausia mutta nyt asia jo selvitetty ja korajattu. Vistasta en tiedä.

    Äänestä

  • Pkuvgf kirjoitti:

    Ms sivulla on myös Fix it työkalu jolla voi tarkistuttaa koneensa jos löytyy joku syy,vika W Update toiminnasta. W7 lla on ollut Update oli ogelmia kuukausia mutta nyt asia jo selvitetty ja korajattu. Vistasta en tiedä.

    Onhan se siellä mutta kun sitä ei osaa käyttää. Kun siitä klikkaa niin ei se näytä mitään järkevää. Pitää kai tyytyä sitten olemaan ilman päivityksiä.

    Äänestä

ei päivitä mullakaan vistaa.....oo ainakaan 2 kuukauteen..

Äänestä
  • Laitoin latauksen pyörimään pari tuntia sitten mutta mitään ei ole tapahtunut. Etsii vaan edelleen päivityksiä. Saa nähdä tapahtuuko mitään.

    Äänestä

Sama täällä ei löydy päivityksiä myös sama ongelma virustorjunta ohjelmassa Microsoft Essential ei löydy päivityksiä.

Äänestä
  • Sama minulla kahden viimeisen kuukauden päivitykset Vistaan pitänyt teettää huollossa.
    Virustorjunta MSE:n päivitykset toimii, mutta kun W.U. kuukausi päivitysten pitäisi ilmestyä, lakkaa MSE:nkin päivitykset toimimasta.
    Lieneekö Microsoftin tarkoitus pakottaa vanhempien käyttöjärjestelmien
    käyttäjät siirtymään Windows 10:n

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohjeettarpeen kirjoitti:

Hei, voisiko joku kiltti neuvoa missä vika kun Windows Vista ei ole asentanut päivityksiä (Updaten kautta) kahteen viikkoon. Mitään virhesanomaa ei ole tullut ja tietoturvakeskus ilmoittaa kaiken olevan kunnossa. Kun laittaa päivityksen tarkistuksen päälle, ohjelma lähtee tarkistamaan mutta mitään ei tapahdu koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu