Automaattiset päivitykset eivät asennu

ohjeettarpeen

Hei, voisiko joku kiltti neuvoa missä vika kun Windows Vista ei ole asentanut päivityksiä (Updaten kautta) kahteen viikkoon. Mitään virhesanomaa ei ole tullut ja tietoturvakeskus ilmoittaa kaiken olevan kunnossa. Kun laittaa päivityksen tarkistuksen päälle, ohjelma lähtee tarkistamaan mutta mitään ei tapahdu koskaan.

9

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei-päivityksiä-vieläkään

      Ei ole saanut minun XP:kään päivityksiä, missähän vika

      • Pkuvgf

        Ms sivulla on myös Fix it työkalu jolla voi tarkistuttaa koneensa jos löytyy joku syy,vika W Update toiminnasta. W7 lla on ollut Update oli ogelmia kuukausia mutta nyt asia jo selvitetty ja korajattu. Vistasta en tiedä.


      • ohjeettarpeen
        Pkuvgf kirjoitti:

        Ms sivulla on myös Fix it työkalu jolla voi tarkistuttaa koneensa jos löytyy joku syy,vika W Update toiminnasta. W7 lla on ollut Update oli ogelmia kuukausia mutta nyt asia jo selvitetty ja korajattu. Vistasta en tiedä.

        Onhan se siellä mutta kun sitä ei osaa käyttää. Kun siitä klikkaa niin ei se näytä mitään järkevää. Pitää kai tyytyä sitten olemaan ilman päivityksiä.


    • pixelipekka

      ei päivitä mullakaan vistaa.....oo ainakaan 2 kuukauteen..

      • ohjeettarpeen

        Laitoin latauksen pyörimään pari tuntia sitten mutta mitään ei ole tapahtunut. Etsii vaan edelleen päivityksiä. Saa nähdä tapahtuuko mitään.


    • v---n-visva

      Sama täällä ei löydy päivityksiä myös sama ongelma virustorjunta ohjelmassa Microsoft Essential ei löydy päivityksiä.

      • V...n.päivitykset

        Sama minulla kahden viimeisen kuukauden päivitykset Vistaan pitänyt teettää huollossa.
        Virustorjunta MSE:n päivitykset toimii, mutta kun W.U. kuukausi päivitysten pitäisi ilmestyä, lakkaa MSE:nkin päivitykset toimimasta.
        Lieneekö Microsoftin tarkoitus pakottaa vanhempien käyttöjärjestelmien
        käyttäjät siirtymään Windows 10:n


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17397
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4975
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      31
      4074
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      95
      3652
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      32
      3647
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe