Hotelli Nontas Kato Daratso

iiskki

onko kellään kokemusta kyseisestä huoneistohotellista? Ollaan menossa kolmeksi viikoksi ja kiva olisi tietää vähän etukäteen miten siellä on viihdytty. Mitä positiivista ja negatiivistä hotellista on sanottavaa.

6

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • agiaapos

      Vilkkaan kadun varrella, toissa vuonna käytiin vaan tutustumassa hotelliin. Vaikutti hyvin hoidetulta, päällisin puolin ei ollut mitään moitittavaa. Plussana voi pitää sijaintia, sillä lähellä ehkä parhaat uimarannat kreetalla, suojaisia poukamia. Näppärästi pääsee myös kaupunkiin bussilla, eikä taksikaan ajelukaan kallista ole. Pari kertaa ollaan oltu 3 viikkoa agii apostolissa, hyvin ollaan viihdytty. Hotelli on just kato daratson ja agii apostolin rajalla.

    • pääsispälomalle

      Rannat todellakin Kreetan parhaita <3

    • pianpaikallataas

      Ei edes 100 parhaan joukossa et pientä rajaa. Tuolla alueella yksi uintikelpoisimmista ei kyllä mikään erikoinen.
      Tuulelle ei voi mitään ja sitten on haettava poukamia, pitemmältäkin.

      • Velviiki

        Jos ei Daratson alueelta löydä sopivaa uimarantaa, on kyllä todella nirso! Kaikki poukamat on vähän eri suuntiin, on kumma jos ei mikään sovi vaikka tulisi mistä suunnasta.


    • pässinpökkimä

      Johtaja on passipoliisi, aina silmä kovana seuraamassa mm. kenellä verho heiluu liikaa parvekkeelle kun tuulee ja pian respasta soitetaankin et ovi kiinni. Respassa oleskelutila mut ei siellä saa katsoa televisiota vaan kuningatar (johtajan rouva) sanoo allasbaarissa hyvä katsoa! Eli samalla pitää ostaa sielt jotain. Ketään ei koskaan ollut respassa. parvekkeen oven lukko rikki ei saanut lukkoon, siitä käytiin sanomassa, ei koskaan tultu korjaamaan etc.

    • THJ2

      Itsellä on hyvä kokemus viime kesältä kyseisestä hotellista. Toki johtaja vaikutti aika tiukkikselta, muttei siitä ollut meidän seurueelle haittaa. Siisti ja rauhallinen huoneistohotelli hyvällä sijainnilla. Bussipysäkki ihan vieressä ja kävellen pääsee kaikille Agii Apostolin rannoille. Lähellä Lidl sekä iso Inkamarket. Keittiövälineistö ei ollut kovin monipuolinen ja koko kylppäri lainehti vettä aina suihkun jälkeen, mutta minusta nuo on pikkuvikoja. Meillä ei ollut ilmastointia, joten saatiin ihan rauhassa pitää parvekkeen ovea auki aamusta iltaan ilman, että kukaan tuli asiasta huomauttamaan. Hinta-laatusuhteeltaan ok hotelli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      195
      11768
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6196
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5116
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4891
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4470
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4373
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3845
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3343
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe