bi vai hetero mies?

Neuvojakaipaan

Onko mitään keinoa selvittää, onko heteromieheksi itseään väittävällä miehellä joskus kuitenkin ollut homosuhde? Voiko sen päätellä jostain? Voiko jotakin päätellä miehen reaktiosta, asiaa suoraan tai epäsuorasti kysyttäessä?

6

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sateenkaarenalla

      Jos mies jatkuvasti välttelee asiasta puhumista, niin se vois ehkä tarkoittaa et hänellä on ollut suhde johonkin mieheen. Jos mies on avoimesti biseksuaali, asia kyllä tulee ennemmin tai myöhemmin esille, jos tulee puheeksi onko ollut ex-kumppaneita. Jos heteroksi itseään tituleeraava mies on vain yksinkertaisesti sitä mitä sanoo olevansa eikä siinä sen kummempaa, niin hän ei yleensä raivokkaasti mainosta sitä esimerkiksi tyyliin "minulla ei ole mitään homoseksuaaleja vastaan, mutta olen hetero" tai "mulle kelpaa vaan pipari, ei letku" tai ei ole avoimen homokammoinen.

    • Bjuuufds

      Helpointa on tietysti kysyä että onko ollut suhdetta aikaisemmin. Sitten jos saa suoran vastauksen kyllä niin kysyy että oliko se homosuhde. Jos vastaa että ei ja räpyttää heti perään silmiä ja sanoo mut se ex rupes homoks niin silloin valehtelee. Homo se on.

    • fghfghn

      Mitä jos miehellä on ollutkin joskus pieni miesten välinen romanssi tai vain seksiä? Nyt mies on kuitenkin rakastunut sinuun. Onko joskus miesten välistä kokeillut mies heti umpi kaappihomo? Nainen sen sijaa pysyy heterona vaikka olisi nuoruudessaan kokeillut naisen kanssa.

      • Neuvojakaipaan

        No kun oikeastaan toivoisinkin, että hänellä olisi ollut homosuhde. Tietyt asiat viittaavat siihen, että on saattanut olla. ..Hän vain ei ole sitä tyyppiä, että myöntäisi tuollaisen jutun.


      • Sateenkaarenalla
        Neuvojakaipaan kirjoitti:

        No kun oikeastaan toivoisinkin, että hänellä olisi ollut homosuhde. Tietyt asiat viittaavat siihen, että on saattanut olla. ..Hän vain ei ole sitä tyyppiä, että myöntäisi tuollaisen jutun.

        Oletko itse mies, joka on miehiin päin toivoisi, että ihastus olisi myös?


    • hhrthtr

      Tekeekä mieli kokeilla naisen kanssa?

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      164
      5258
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4198
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      51
      3675
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2955
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      79
      2678
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      2098
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1465
    8. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1358
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      62
      1234
    10. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      408
      1219
    Aihe