Mainosraivoa

Minnaryyni

Aina kun ottaa käyttöön jonkin sovelluksen netistä, pitää hyväksyä että omia tietoja käytetään kohdennettuun mainontaan. Se on jo itsessään ärsyttävää. Mutta olen ihmetellyt miten ne mainokset ovat sitten niin typeriä???
Olin jenkeissä vuonna 2014 ja edelleen mulle esitellään niitä hotelleja. Olen äklöille kalju- ja vaivasenluumainoksille sanonut senkin seitsemän kertaa ettei kiinnosta katsoa niitä, mutta aina ne vaan putkahtelevat takaisin. Oikein oksettaa.
Matkustin VR:llä viime viikolla JA OSTIN NIILTÄ LIPUN, mutta edelleen ne mainostavat tuot matkaa mulle.
Mä en käsitä miten noin hölmöstä mainonnasta voi kuvitella olevan hyötyä palveluiden tarjoajille. Multa ne ainakin vievä pois uskoa hpoitaa asioita siellä verkossa ensinkään, mikä pitkääkin paikkansa esim. VR:n mobiilisovellysten kanssa.
RÄYH!

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minnaryyni

      Korjaus: tarkoitin, että vievät pois uskoasiitä että mainostavat firmat osaisivat hoitaa asiota verkossa...

    • Sellaista apina-appia ei voi nimittää ilmaiseksi, joka eurojen sijasta maksaa yksityisyyden. Itse otan ennemmin yksinäisyyden.

    • Micce22__

      Yhteystietoja varten kannataa käyttää jotain tiettyä gmail tai hotmail-tiliä jota ei normaalisti lue. Jos puhelinnumero on ihan pakko antaa silloin tällöin, hommaisin prepaidin sellaiseen tarkoitukseen.

    • perkele.että.kyrpii

      Minua on alkanut ärsyttää nuo evästeiden hyväksymisilmoituksetkin nettisivuilla, esim. Veikkauksen sivuilla joka kerta kun kirjaudut omalle veikkaustilillesi niin aina se saatanan evästeiden käytäntö pitäisi klikata, eikö sitä perkele kerrasta voi uskoa!
      Ei tällaista saatanan turhanpäiväistä klikkailua ollut vielä viime vuosikymmenellä!

    • Minnaryyni

      No niin näkyi olevan. Ja joo, äske päivittyi Windows ja kaikilla sivuilla klikkailu alkoi alusta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      124
      8216
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      429
      7364
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      214
      5624
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      137
      4560
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      83
      4537
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      101
      4415
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4122
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3800
    9. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      6
      2916
    10. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2670
    Aihe