Olen menossa lähipäivinä Veljekset Keskiselle ekaa kertaa. Mun pitäis ostaa ittelleni mun ekat rintsikat mut mul ei oo hajuukaa missä on niitä sellaisii "lasten" alusvaatteita. Kertokaa pliis!
Liivit keskiseltä?
1
179
Vastaukset
- Helmiin
Myöhästyiköhän tämä mun vastaus, luultavasti olet jo käynyt Keskisellä. Mutta tarkoitatko "lasten" alusvaatteilla, siis liiveillä, niitä sellaisia toppimallisia, pään yli puettavia, kaarituettomia liivejä/toppeja? Keskisen alusvaateosastolla on ainakin Sloggilta jotain toppimallisia liivejä, muutenkin sieltä varmaan löytyy. Jos ei löydy, niin myyjät neuvovat. En tiedä, onko lasten alusvaatteet siellä erikseen jossain, siis lastenvaateosastolla(kai ne on). Niin kai sieltä myös löytyy ensiliiveiksi sopivia. Siltalallakin on alusvaatteita, joten sielläkin voi olla. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain20111406Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-12710848Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2366228Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1885039Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313496- 1723485
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402333Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3041885Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov91734Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634