vikasietotila

millä saikaan tietokoneen käynnistymään vikasietotilassa? kun en muista...
3378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietokoneen käynnistyessä naputtelet F8-näppäintä

Äänestä
  • vanhemmissa koneissa ei tuo ehkä toimi vaan painetaan ctrl-näppäin alas, kunnes tulee valikko.

    Äänestä

  • jeppistä kirjoitti:

    vanhemmissa koneissa ei tuo ehkä toimi vaan painetaan ctrl-näppäin alas, kunnes tulee valikko.

    Mulla on win me enkä koskaan ole onnistunut tolla F8:lla, jostain sitten luin että Käynnistä (Start) - Suorita (Run) - msconfig ja Ok
    niin pääsee valitsemaan vikasietotilan.
    Hidasta se on kun kone käynnistyy ensin uudelleen vikasietotilaan ja sitten sieltä taas samoin normaalitilaan.
    Tuota ctrl pitänee kokeilla...?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pässi kirjoitti:

millä saikaan tietokoneen käynnistymään vikasietotilassa? kun en muista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu