Onko tietoa Kimmo Jussilasta

Tappoi naisen 80 - luvulla Myyrmäessä. Taisi tehdä lisää ainakin yhden tapon ja oli muistini mukaan epäiltynä anopin taposta. Löytykö anoppi tapettuna Seutulan metsistä vai Keimolan? Oli menny dokaa kultakaivokseen myyrtsin tapon jälkeen. Onkohan ukko vielä elossa? Vai ottanut iteltään kenties elon pois.
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kukas se kitaristi kellari surmaaja nyky uskovainen tolonen oli?

Äänestä

Muun muassa Tasavallan Presidentti -yhtyeessä soittanut Jukka Tolonen tuomittiin vuonna 2006 tehdyistä naisystävänsä puukotuksesta ja huumausainerikoksesta vankilaan. Puukotuksesta annettiin tuomio vuonna 2008 törkeänä pahoinpitelynä.

- Istuin 18 kuukautta Keravan vankilassa. Tein rikokset huumepsykoosissa, olin koukussa amfetamiiniin, sen käyttö alkoi jo 1980-luvulla, Tolonen kertoi Tampereella, missä keikkaili flyygelin äärellä sunnuntaina.

- En soita kitaraa enää, sormissani on nivelrikko ja vasemman käteni jännekin on poikki. Soitan pianolla gospel-musiikkia seurakunnissa, Tolonen näyttää vääriä sormiaan ja kiristävää kämmenensä jännettä.

Hän ontuu kävellessään.

- Lonkkaniveleni on huonossa kunnossa.

Menestysvuosien, rikosten, huumeiden väärinkäytön ja repaleisen elämän jälkeen Jukka Tolonen löysi rauhan elämässään uskosta ja toimii aktiivisesti Helluntai-seurakunnassa kotikaupungissaan Helsingissä.

- Löysin rauhan Jeesuksesta. Olen eronnut, mutta minulla on viisi lasta ja kaksi lastenlasta, kolmas on tulossa. Suunnittelen opiskelua Raamattuopistossa, säännöllisesti esiintyvä Tolonen sanoo.

Äänestä

On se elossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vcty kirjoitti:

Tappoi naisen 80 - luvulla Myyrmäessä. Taisi tehdä lisää ainakin yhden tapon ja oli muistini mukaan epäiltynä anopin taposta. Löytykö anoppi tapettuna Seutulan metsistä vai Keimolan? Oli menny dokaa kultakaivokseen myyrtsin tapon jälkeen. Onkohan ukko vielä elossa? Vai ottanut iteltään kenties elon pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu