Miksi ihmiset eivät osaa sulkea ovia hiljaa!

Pelkkänapsahdus

Mikä siinä on, että ne asuntojen ovet pitää lyödä kiinni?! Eikö se ovi sulkeudu ihan rauhallisesti työntämällä jumankauta. Luojan kiitos asun nykyään modernissa talossa, jossa modernit ovet ja pokat ja rappukäytävät, voi sitä ovienpaiskomisen hirveyttä 50-lukulaisessa kolhoosissa jossa asuin ennen!

5

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToukohousuKiteelt

      Eipä tarvinnu navetan oveekaan paiskata kiinni, miksi siis täällä?

    • Jonskuna

      Ei sulkeudu kuten tiedät. Ei voi laittaa vanhan kerrostalon ovea oikein mitenkään äänettömästi kiinni.

    • kokeillakannattaa

      Voi laittaa avaimella, eli vain avain käteen ja työntää lukkon, sitten vääntää avainta ja kas kummaa ovi menee hiljaa kiinni, myös näin varmistuu et avain on mukana.Vuokralaiset paiskii ovia usemmin.

      • Jonskuna

        Eipä sitä viitti avainta lähtiessä lukkoon laittaa ja ovissa missä ei ole vaimenninta on taipumus kolahtaa sittenkin.


    • NäinkinJokuAjattelee

      Yx ravintolatyöntekijänainen tuli öisin 2:n aikaan töistä. Otti lukosta kiinni ja vauhdilla vetäs oven kiinni rappu raikuen. Kysyin sitten, että miksi näin. Väitti ettei se häiritse ketään, kun ei ketään ole rapussa.

      Ei jatkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2699
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2458
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      41
      2131
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1986
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1482
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1343
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      1011
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      954
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      768
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      761
    Aihe