Miksi ihmiset eivät osaa sulkea ovia hiljaa!

Pelkkänapsahdus

Mikä siinä on, että ne asuntojen ovet pitää lyödä kiinni?! Eikö se ovi sulkeudu ihan rauhallisesti työntämällä jumankauta. Luojan kiitos asun nykyään modernissa talossa, jossa modernit ovet ja pokat ja rappukäytävät, voi sitä ovienpaiskomisen hirveyttä 50-lukulaisessa kolhoosissa jossa asuin ennen!

5

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToukohousuKiteelt

      Eipä tarvinnu navetan oveekaan paiskata kiinni, miksi siis täällä?

    • Jonskuna

      Ei sulkeudu kuten tiedät. Ei voi laittaa vanhan kerrostalon ovea oikein mitenkään äänettömästi kiinni.

    • kokeillakannattaa

      Voi laittaa avaimella, eli vain avain käteen ja työntää lukkon, sitten vääntää avainta ja kas kummaa ovi menee hiljaa kiinni, myös näin varmistuu et avain on mukana.Vuokralaiset paiskii ovia usemmin.

      • Jonskuna

        Eipä sitä viitti avainta lähtiessä lukkoon laittaa ja ovissa missä ei ole vaimenninta on taipumus kolahtaa sittenkin.


    • NäinkinJokuAjattelee

      Yx ravintolatyöntekijänainen tuli öisin 2:n aikaan töistä. Otti lukosta kiinni ja vauhdilla vetäs oven kiinni rappu raikuen. Kysyin sitten, että miksi näin. Väitti ettei se häiritse ketään, kun ei ketään ole rapussa.

      Ei jatkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      53
      1717
    2. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      325
      1511
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      102
      1466
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1185
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      22
      1183
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      70
      1156
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1127
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      79
      1081
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      183
      968
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      896
    Aihe