Mtv:n katsomosta jo puoli Suomea sivistynyt oikeasta Ulvilan murhamiehestä.
Älä ole Sinäkään enää tyhmä ja tietämätön sekä Porikyttien ja valhemedian kusettama
http://katsomo.fi/?progId=638076
Jukka oli Ulvilan vihatuin mies, koska hänet pakotettiin syntipukiksi erottamaan 400 miestä tehtaalta, suurimmalta työnantajalta.
Älä ole Sinäkään enää tyhmä ja tietämätön sekä Porikyttien ja valhemedian kusettama
http://katsomo.fi/?progId=638076
Jukka oli Ulvilan vihatuin mies, koska hänet pakotettiin syntipukiksi erottamaan 400 miestä tehtaalta, suurimmalta työnantajalta.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Naiset kyllä Jukasta tykkäs. Pikkujoulut ja kaikki.
400 ihmisen kohtalo jokun jukan handuissa? niin kyl siinä hyvin moni asunto vellallinen ja perheellinen maitonsa nostaa ja ehkä muutakin on siinä ollut olemista monella ja etenkin auerskalla. tosin tämä herätttää monia mielenkiintoisiakin kysymyksiä joihin ei poliisin toimesta saada ikinä vastausta poliisihan suojelee sopivia rikollisia tehden kaikensa ettei se totuus tule ikinä ilmi ja paljastu. sininenmuuri pitää tai ehkä ei ,riippuu miten aarnion käy?
joutenlahtihan pääs kuin hauva verjästä..
Porin paras poliisi Joutsenlahti joutui vapaamuurarien vainon kohteeksi ja kateellinen kokoomuspäällikkö Kuola tuhosi hänen loistavan uransa, jolla Joutsenlahti olisi päässyt Aarnion seuraajaksi.
MIelenkinntoinen näkökulma. Puolustusasianajaja Mannerhan vapaamuurari...siis puolustus..
Keitä Tampereen hevosbisnes miehiä kuuluu rappareihin?
Suomessa on irtisanottu paljon suurempiakin määriä joka puolella ja vain yhdessä tapauksessa kauan sitten taitaa olla joku kostanut, eihän se työntekijän, kuten Jukkakin, syytä ole. Otettiin jopa DNA-näytteet tuhansilta aivan turhaan kun paikalla ei ollut kenenkään DNA:ta, Jukan lisäksi vain lasten ja murhaajan eli aurskan. Femakot varmasti tykkää joutenlahden kaltaisista kun eivät halua yhtään akkaa syytteeseen.
Miksi olet sitä vastaan, että Ulvilan murha oikeasti selvitettäisiin?
Miksi kyselet jotavia typeryyksiä ikävään sävyyn?
Kysymys on asiallinen, jopa tärkeä. Älä käännä sitä kysyjää vastaan. Lopettakaamme vastuun välttely, todellisuus on kohdattava jokaisen.
Auer on syyllinen murhaan, joten turha sitä olematonta huppumiestä on enää etsiä. Ihan sama vaikka sitä kuinka etsisi, ei sitä löydy mistään! Vai pitäisikö käyttää lisää verovaroja tuohon turhaan tutkimukseen?
Naulan kantaan! Rahoja on tuhlattu ihan turhaan sen kuvitteellisen murhaajan etsimiseen. Antakaa sen olla ja käyttäkää rahat johonkin parempaan tarkoitukseen
Esahan sen tietää...
Selvitetty on, oikeasti. Anneli Auer on syyllinen vaikkei tuomiota tullutkaan. Anneli ovelana ämmänä onnistui välttämään vankilan. Valotettavasti.
Valitettavasti*
Ulvilan murha on jo selvitetty.
Näin on, Anneli Auer on todistettu ja todettu syyttömäksi, kase kloset
Kuten Bodomilla, onneksi murhaaja selvisi siinäkin tapauksessa, valitettavasti hovinarrit esti oikeuden tapahtumisen, mutta eiköhän aikanaan.
Kansa tietää mutta sinä et.
Niin on murhaaja teki täydellisen murhan, kun pääsi syytteistä. Poliisit eivät etsi olematonta huppista enää.
Ja Oskari olematon nauraa....
Täydellinen mulha kun ekat poliisit sotki omat mahdollisuutensa huipulle nousuun. Elvisteltiin mutta mönkään meni ja lahjakkaasti. Uraputki lopahti.
Täydellisen rikoksen tekijä narutti siis poliiseja ihan 6-0.
Miksi minun korvaan kalskahtaa sana mulha aivan oudosti.
Nuoletko Kalskeen pyllyä?
Tuohan on kaukana täydellisestä, missä tahansa muussa maassa kuin femakkosuomessa akka olisi tuomittu ilman muuta ja käräjäoikeus tuomitsikin, mutta hovinarrit uskoo uhfomiehiin. Edes joutenlahden tutkimusten estäminen alussa ei pitäisi vaikuttaa lopputulokseen kun ulkopuolinen mahdoton.
Anneli puhuu pelkkää paskaa! Luulee tietävänsä murhaajan, mutta ei ko. henkilöstä puhunut poliisille mitään, tai tietysti kyllähän syyllisen tietää aina ainakin murhaaja itse, jos asiaa näin ajattelee.
Niin puhuu. Jos Anneli kerran tietää kuka on syyllinen, miksei hän kerro sitä poliisille? No koska hän on itse syyllinen eikä halua että poliisi alkaa tutkimaan tapausta uudelleen, koska poliisit saattaisivat saada uusia todisteita Annelin syyllisyydestä. Murha ei vanhene, joten Anneli saattaisi joutua takaisin vankilaan uusien todisteiden valossa. Ja sitä riskiä Anneli ei halua ottaa
Aika epäilyttävää et Anneli tietää syyllisen, mutta ei kerro siitä poliisille
"Syytön" pikemminkin
Tyrär tietää ( ja sisarukset) , että äitinsä murhasi. Toivoisi tytöltä samanlaista asennetta, kuin toimitusjohtajan myrkytystapaus. Siinä tytär ilmiantoi äitinsä mikä oli oikein ja tytär kauhisteli miten poliisi oli uskonut äitinsä sepityksiä. Onneksi selvisi ja alkoivat tutkimaan. Noin pitäis ulvilan murhankin selvitä, kun tytär oikeasti "aikuistuu" ja laittaa äitinsä vastuuseen.
Toimitusjohtajan myrkytystapaus ei ikinä selviä, toisen kuolemantapauksen takia.Lapsien suhteen saa toki esittää toivomuksia. Mutta esittäjän on syytä tarkistaa onko omassa kainalossa ketunhäntä.
Luuletko että toimitusjohtajan tytär luulee että äitinsä ei ole syyllinen suunniteltuun murhaan ja sen toteutukseen? Vain tosi naiivi uskos syyttömyyteen.
Minä luulen ettei tytär ikinä pysty irrottautumaan tästä keissistä...
Toki olen todennut että omassa kainalossani karvoitus vähenee vuosi vuodelta vaikka vuosiin en ole karvanpoistoa enää tarvinnut käyttää. Nuorena vain tarvitsin.
Miten ketunhäntä kainalossasi voi?
Miksi akat eivät tapa itseään sen sijaan että tappavat perheenjäseniä eivätkä edes siinä yhteydessä tapa itseään vaan yrittävät pakoilla vastuutaan syyttämällä jopa muita. Tuo nainen sentään taisi tehdä oikean päätöksen, päätyisipä auerska samaan kun ei ole miestä kantamaan vastuuta teoistaan.
Miten on, joko kusi on polttanut karvasi alapäästäkin, ei varmaan Tena Lady ainakaan auta kasvussa.
Kyseenalaistan nämä meidän murhatutkijat. Kun oikein jutun möhlivät, niin eihän siitä selvää saatu.
Saisivat hävetä nuo tutkijat, päästävät rikollisen vapaaksi.
Jos jotain on syytä hävetä, niin sitä, että murhan silminnäkijöistä tehtiin valehtelijoita ja että syytöntä leskeä alettiin epäillä toisen henkilön tekemästä veriteosta.
Syytöntä? Suurin osa Suomen kansasta pitää Aueria syyllisenä murhaan. Se että Auer todettin syyttömäksi, ei tarkota sitä ettei hän olisi tehnyt tappanut ketään. Auer on syyllinen, mutta hän onnistui valehtelemaan itsensä syyttömäksi.
Aika temppu olikin ensin valehdella itsensä syylliseksi.
Sitten selvittää syyttämäksi.
Auer työllisti itsensä täysin ja samalla lukuisan nettikommentoijajoukon.
Anneli onnistui huijaamaan kaikkia 'syyttömyydellään'. Tässä maassa ei saa murhasta tuomiota! Vankilaan joutais koko Auer
Suomessa on huonot tuomiot. Ois Anneli saanu jäädä vankilaan koko loppuiäkseen. Murha on rikos, muttei Annelia siltikään tuomita teostaan.
Suomessa olisi huonot tuomiot, jos syytön Anneli olisi jäänyt loppuiäkseen vankilaan. Se olisi ollut huono ja epäreilu tuomio. Mutta onnikse hän pääsi vapaaksi. Tiedän, että murha on rikos, mutta Anneli ei ole syyllinen murhaan.
Suomessa on huonot kun murhaajat juoksee vapaalla jalalla tavallisten ihmisten keskuudessa
Mikä ihme näitä antiannelisteja taas vaivaa? Onko aina pakko mustamaalata annelisteja? Jos joku uskoo Annelin syyttömyyteen, niin sitten uskoo. Miksi sen takia pitää esittää toista ja kirjoittaa valheellisia mielipiteitä?
Jos nyt kuitenkin valitsisit nimimerkkisi siten, ettet hämärryttäisi ja sekoittaisi muita viestittelijöitä kirjoittamalla samalla nimimerkillä, joka on ollut jo pidempään minulla käytössä.
Toivon, että palstan ylläpito seuraa tehostetusti tätä Henkirikokset-osiota ja poistaa sieltä oma-aloitteisesti asiattomat ja Suomen lakeja rikkovat viestit. Toivon myös, etteivät Anneli Aueria puolustavat ja tukevat henkilöt syyllisty tahallisiin laittomuuksiin netin keskustelupalstoilla.
Koska totuus on puolellamme, niin pysytään asialinjalla ja jätetään asiattomuudet pois.
Kunnioittakaa oikeuden päätöstä että auerska on pedomurhaaja. Lasten raiskauksista pysyvä tuomio ja murhastakin kahdesti tuomittu, vain kaksi hovinarria kuvittelee että joku uhfomies olisi voinut käydä murhaamassa jättämättä jälkeäkään itsestään ja yliluonnollisilla kuivatti jopa verilammikot kun halusi lavastaa eukon syylliseksi.
toivottavasti pedotuomiota ei pureta! ihan oikein annelille!
Anneli Auer on saatanan säälittävä sympatiaa kerjäävä huomiohuora. Annelilla on varmaan aika köyhä elämä kun on pakko huomiohuorailla mediassa, vaikkei ketään edes kiinnosta koko ämmä. Auerin on aika painua helvettiin kaltaistensa seuraan
Laita oma nimesi niihin kohtiin, jossa lukee Anneli Auer. Mitä mieltä olet sen jälkeen viestin kirjoittajasta?
Kannattaa ehkä miettiä hieman niitä syitä, miksi joku sinulle täysin vieras henkilö saa tunteesi kuohumaan noin voimakkaasti. Kannattaisiko uhrata pieni hetki hyvän ja asiallisen käyttäytymisen pohtimiselle? Jos olet itse isä tai äiti, niin mieti, minkälainen esikuva olet tuossa mielentilassa omille lapsillesi. Luulen, että vaikuttaisit heistä aika pelottavalta.
Ihan pakko sanoa, että faktahan on se, että Anneli on valehteleva horo joka on saanut idiootit ja naiivit ihmiset puolelleen. Kyllä se nyt herättää kauhua ja vihaa kun murhaaja juoksentelee vapaana ilman tuomiota. Mitä se kertoo Suomesta? Sitä, ettei oikeus toteudu koskaan.
Onko kaduilla enää turvallista, kun murhaaja liikkuu vapaana keskuudessamme? Onneksi ihmiset tunnistavat Annelin ja voivat vältellä häntä. Annelin tuntien heti kun joku alkaa vittuilemaan, niin tulee puukosta. Kannattaa olla varovainen jos näkee sitä akkaa.
Te annelistit ette voita koskaan antiannelisteja. Se on totuus, joka teidän on kestettävä.
Sinähän sen tiedät miten käy kun on huonoa esimerkkiä lapsilleen, menettää huoltajuuden. Ei kannata raiskailla lapsiaan eikä murhata lasten isää.
Mikä mahtaa olla motiivisi levittää törkeitä valheita täällä netissä?
Samaa voi kysyä sinulta.
Kaiken pahan alku on bedofiilit ja avainsana on heppa. Aijai kun oli rumaa peliä.
Suunta josta jukka, pekka ja matti olivat liian uteliaita. Nyt kaikki tukimaan ketkä olivat hevosten kanssa tekemässä bisneksiä.
Vastaus on: minulla ei ole elämää
Jaaha, olisi mielenkiintoista tietää, kuka tämä varjolieska on? Et nyt kuitenkin viitsisi vaihtaa nimimerkkiäsi, koska kirjoitat viestejä, joista en voi kantaa vastuuta. Tuo, mitä teet, on mielestäni ilkeää kiusantekoa, jota valitettavan moni täällä harrastaa.
Moro!
No niin hyvä että tämäkin selvisi. On se hyvä ettei "syyttömiä" teljetä vankilaan
Tiedättekö miksi teko oli raaka? Kuten jossain ulkomaisissa tapauksissa uhri ei kuallu ihan heti, mulhaajan piti mennä uudestaan, siksi se näyttää kaksivaiheselta mulhalta.
Hitto et on ollu pönttöjä tutkijoita siellä :DDD
Katsoiko ehkä tilaaja Jukka S. Lahden murhan kameroista?
Onha kaiken näköisiä fetissejä oudoilla ihmisillä, ei mikään mahdoton juttu toikaan fetissi.
Kiduttanut jopa tunnin ja yli 70 veitsen iskua, kuten akoilla on tapana. Monta tekovälinettä, vakaa halu surmata jne.