Kokoajan kävelevä naapuri

Onko_kävelytauti

Vai pokemonejako tuo mielisairas tuolla asunnossa etsii. Aamulla herää ja ravaa kuin mielipuoli ympäri asuntoa, JUMPS, JUMPS. SAATANAN KANTAPÄÄASTUJA JA MIELISAIRAS YKSILÖ. MIELISAIRAALAAN SINÄ KUULUT, ETKÄ KERROSTALOON.

5

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • metusa

      Kauas on pitkä matka.Ei matka tapa,vaan vauhti joten hitaasti kiiruhtaen etiäpäin.

    • Hihih.

    • hiihtoputki

      Jos yhtään lohduttaa, kantapääastujat voivat saada selkävaivoja helpommin kuin päkiällä kävelijät. Onhan päkiä kuin eräänlainen jousi ja pehmentää painon siirtämistä jalalta toiselle.
      Minulla on yläkerrassa kusipää, joka on aina paikalla, tömisee kuin norsulauma. Kun niiden selkäkivut sitten alkaa, se alkaa laahustaa.
      Varsinaisia mielisairaita ei saa syyttää, he ovat yleensä hoidon piirissä. Mutta nämä tömistelijät eivät koskaan myöntäisi minkäänlaista vikaa, eli he niitä kamalia ovat.

      Pokemon on mukava kun se vie sisälläpönöttäjät ulos.

      Näissä pitää muistaa, että niinkauan kuin itse pääsee ovesta ulos, kannattaa liikkua ja pitää jonkinlainen "oma elämä".

    • YläkerranSetä

      Mulla rupes seisoon taas.

      • pippeliyhteys

        0______0
        niin mullakin,
        tää on telepatiaa
        tapahtuiko kenties jotain
        elämää suurempaa
        Muistatko kun leikimme
        telepatiaa
        tähtilampun alla
        siinä sängyn laidalla
        oi mä uskon ihmeisiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4760
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      209
      3501
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      121
      2952
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2932
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      2868
    6. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2327
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      52
      2318
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      74
      2213
    9. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      56
      2039
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2015
    Aihe