Niin että mistä voi katsoa animea ilmaiseksi?
Mistä voi katsoa animea ilmaiseksi?
4
2126
Vastaukset
Suosittelen gogoanimea
- Kirito-kun
Ainoa laillinen, mutta ilmainen joka mieleen juolahtaa on crunchyroll. Mainoksia pompahtaa tietyin väliajoin kesken videon ellei omista preriumia (maksaa olikohan 5€/kk), mikä tietenkin tympii. Jos kuitenkin haluat osoittaa tukesi yhteisölle johon sinäkin kuulut, käyttäisin sitä jos vain mahdollista. Vain siten voimme taata animen tulevaisuuden ;)
Sitten on tietenkin suositut laittomat sivustot kuten edellä mainittu gogoanime ja kissanime. Varoitan nyt kuitenkin. Noiden laittomien sivustojen mainokset saattavat sisältää aika ajoittain viruksia joten niitä käyttäessä tulee olla hiukan varovainen. Valikoima on tosin paikoin jopa parempi kuin laillisissa anime-palveluissa eikä tyhmiä mainoskatkoja videoissa ole.
Kolmas vaihtoehto on youtube jos osaat etsiä ja kestät välillä kaikkia kikkoja joilla kanavat välttelevät tekijänoikeuksia. Kyllä sieltä silloin tällöin ihan laadukkaitakin versioita suosituimmista animeista löytyy, mutta se on usein harvinaista ja hetkellistä herkkua. Itse katsoin aikanani mm. death noten,FMA brotherhoodin,NANAn ja clannadin sieltä kun ei crunchyrollista löytynyt. Laatu oli jopa paikoin yllättäen hd (720p) tasoa.
Toivottavasti osasin auttaa ja toivon hyviä animehetkiä. Kysy ihmeessä vielä suosituksia jos haluat. - animefan5
Ehdottomasti kannattaa katsoa myreadingmanga.comista. Sieltä voi lukea mangaakin, mutta animetkin löytyy teksteillä tai dubeilla. On ihan ilmainen myös.
- rec
kissanime.ru on hyvä ja on laaja valikoima dubeja ja subeja. Lisäksi olen ainakin omalla Samsungilla huomannut että myös niiden mobiilisivu (osoitteen loppuun "/m") on kanssa hyvä, jos joskus pitää katsella älypuhelimelta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit685782KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2274483Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182478Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222416Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro111373Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT701298Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281276Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191141Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1431116- 911086