Zafira -08 lukko ongelmat

Osaisko kukaan neuvoa tietämätöntä? Ongelmana siis se että oikean puolen takaovi ei aukea millään keinolla ei ulkoa eikä sisältä (ilmeisesti lapsilukkokin päällä) ja vasemman puolen takaovi ei mene lukkoon muuten kuin painamalla avaimella oven päästä.
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Monen saku merkin ongelma? Paska laatunen sähköjohtojen läpivienti tai lukko mekanismin hajoaminen?

Äänestä

Oman Zafira -07 vasemman takaoven lukko oikutteli, johtosarja piti vaihtaa, maksoi pari satasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätönkuski kirjoitti:

Osaisko kukaan neuvoa tietämätöntä? Ongelmana siis se että oikean puolen takaovi ei aukea millään keinolla ei ulkoa eikä sisältä (ilmeisesti lapsilukkokin päällä) ja vasemman puolen takaovi ei mene lukkoon muuten kuin painamalla avaimella oven päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu