Naapurissani asuu pariskunta jonka mies on kotoisin Lähi-Idästä ja nainen on suomalainen. Usein öisin herään ääniin joiden perusteella mies hakkaa naista. Suomalaiset naiset, miksi alistatte itsenne tällaisiin suhteisiin?
Naapurin pariskunta
12
433
Vastaukset
- AhmedJusufMustafa
höpö höpö panevat vaan äänekkäästi ja olet kateellinen...
- 8677
Väkivaltaisia miehiä on ollut iät ajat, mutta nämä ulkomaalaiset miehet ovat inhottava lisä muitten väkivaltaisten äijien jatkona. En tiedä onko kotimaisessa väkivallassa eroa ulkomaalaiseen.
Uskon että kuvio on aina sama, vallankäyttöä ja manipulointia, sairasta alistumista naisen kohdalla, voimien loppumista, pelkoa. Eli sama ''alistuminen''siinä on takana oli mies idästä tai lännestä tai pohjoisesta. Tosin kotimainen väkivalta taitaa olla onneksi vähenemään päin.- 8677
Väkivaltaisia naisia ja "viranomaisia" on ollut iät ajat, mutta nämä suomalaiset naiset, "äidit" ja "viranomaiset" ovat inhottava lisä muitten väkivaltaisten naisten jatkona. En tiedä onko ulkomaalaisessa väkivallassa eroa suomalaiseen. Uskon että kuvio on aina sama, vallan-käyttöä ja manipulointia, lapsen vieraannuttamista perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin mitä oikeasti n tapahtunut ja lapset lausuneet esim. raision kaupungissa, sairasta alistumista miestenja lasten kohdalla, voimien loppumista, pelkoa. Eli sama ''alistu minen'' siinä on takana oli nainen idästä tai lännestä tai pohjoisesta. Tosin kotimainen väkivalta taitaa olla onneksi enenemään päin "viranomaisten" harjoittamana lapsen etua ja oikeuksia, perustuslakia vastaan.
- MEILLÄOLIUNELMA
"He ovat puolensa valinneet" Se on nyt sitä #unelmaa vaan joten antaa mennä, ei pidä puuttua asiaan millääntapaa.
- tyiyukhk
siinä nainen saa mitä on tilannut
joillakin naisilla on alitajuinen vietti takaisin nyrkin ja hellan väliin ja huomaa että ne matut panee perseeseen kun ovat bacha barzi leikeissään tottuneet panemaan pikkupoikia - Äläpuutu
Tyypillinen kielitaidoton moniosaaja se vaan siellä opettaa kulttuuri tavoille.
- Tuomio_ja_Erkki
Kyllä suomalaisetkin hakkaavat, että ihan turha on irakilaisia haukkua. Suomalaiset ovat jopa pahempia naistenhakkaajia. Tämä on muuten tosi!
- tsiisus24
Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.
- tsiisus69
tsiisus24 kirjoitti:
Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.
Ei se, että suomalaiset naiset, "äidit ja viranomaiset" hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin täysin 0 perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin tuomioistuimessa lapsen olosuhteista kuin jossain Irakissa.
- Heilläeioletasaarvoa
tsiisus24 kirjoitti:
Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.
Muslimimies saa hakata vaimoaan, .jos vaimo ei tottele ja on uppiniskainen ,se kuuluu heidän kulttuuriin.
Nainen on alempiarvoinen , kun mies.
- aaaHaHaHaHaHA
Ihan oikein sille horatsulle
- Mahtimokuttaja
Vika on aina ärsyyntyjässä.
Kukas teidän perseet pyyhkii ja bussit ajaa jos ei maahanmuuttajat?
Monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944125
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.623383Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1643083Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723034SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812519Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52326Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1972085Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302041Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s651992- 971429