Naapurin pariskunta

Mies78Mies

Naapurissani asuu pariskunta jonka mies on kotoisin Lähi-Idästä ja nainen on suomalainen. Usein öisin herään ääniin joiden perusteella mies hakkaa naista. Suomalaiset naiset, miksi alistatte itsenne tällaisiin suhteisiin?

12

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AhmedJusufMustafa

      höpö höpö panevat vaan äänekkäästi ja olet kateellinen...

    • 8677

      Väkivaltaisia miehiä on ollut iät ajat, mutta nämä ulkomaalaiset miehet ovat inhottava lisä muitten väkivaltaisten äijien jatkona. En tiedä onko kotimaisessa väkivallassa eroa ulkomaalaiseen.
      Uskon että kuvio on aina sama, vallankäyttöä ja manipulointia, sairasta alistumista naisen kohdalla, voimien loppumista, pelkoa. Eli sama ''alistuminen''siinä on takana oli mies idästä tai lännestä tai pohjoisesta. Tosin kotimainen väkivalta taitaa olla onneksi vähenemään päin.

      • 8677

        Väkivaltaisia naisia ja "viranomaisia" on ollut iät ajat, mutta nämä suomalaiset naiset, "äidit" ja "viranomaiset" ovat inhottava lisä muitten väkivaltaisten naisten jatkona. En tiedä onko ulkomaalaisessa väkivallassa eroa suomalaiseen. Uskon että kuvio on aina sama, vallan-käyttöä ja manipulointia, lapsen vieraannuttamista perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin mitä oikeasti n tapahtunut ja lapset lausuneet esim. raision kaupungissa, sairasta alistumista miestenja lasten kohdalla, voimien loppumista, pelkoa. Eli sama ''alistu minen'' siinä on takana oli nainen idästä tai lännestä tai pohjoisesta. Tosin kotimainen väkivalta taitaa olla onneksi enenemään päin "viranomaisten" harjoittamana lapsen etua ja oikeuksia, perustuslakia vastaan.


    • MEILLÄOLIUNELMA

      "He ovat puolensa valinneet" Se on nyt sitä #unelmaa vaan joten antaa mennä, ei pidä puuttua asiaan millääntapaa.

    • tyiyukhk

      siinä nainen saa mitä on tilannut
      joillakin naisilla on alitajuinen vietti takaisin nyrkin ja hellan väliin ja huomaa että ne matut panee perseeseen kun ovat bacha barzi leikeissään tottuneet panemaan pikkupoikia

    • Äläpuutu

      Tyypillinen kielitaidoton moniosaaja se vaan siellä opettaa kulttuuri tavoille.

    • Tuomio_ja_Erkki

      Kyllä suomalaisetkin hakkaavat, että ihan turha on irakilaisia haukkua. Suomalaiset ovat jopa pahempia naistenhakkaajia. Tämä on muuten tosi!

      • tsiisus24

        Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.


      • tsiisus69
        tsiisus24 kirjoitti:

        Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.

        Ei se, että suomalaiset naiset, "äidit ja viranomaiset" hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin täysin 0 perättömin "viranomais" lausumin, selvityksin tuomioistuimessa lapsen olosuhteista kuin jossain Irakissa.


      • Heilläeioletasaarvoa
        tsiisus24 kirjoitti:

        Ei se, että suomalaiset hakkaavat, oikeuta yhtään sen paremmin Irakilaisia hakkaamaan. Tämän maan yleinen naisarvo on kuitenkin aika erilainen kuin jossain Irakissa.

        Muslimimies saa hakata vaimoaan, .jos vaimo ei tottele ja on uppiniskainen ,se kuuluu heidän kulttuuriin.
        Nainen on alempiarvoinen , kun mies.


    • aaaHaHaHaHaHA

      Ihan oikein sille horatsulle

    • Mahtimokuttaja

      Vika on aina ärsyyntyjässä.

      Kukas teidän perseet pyyhkii ja bussit ajaa jos ei maahanmuuttajat?

      Monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4125
    2. 62
      3383
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3083
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3034
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2519
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      197
      2085
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2041
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1992
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      97
      1429
    Aihe