Hei! Olemme ajatelleet kunnon kolmen polven perhelomaa ko. kohteeseen touko-kesäkuun vaihteessa. Mielelläni ottaisin vastaan kokemuksia paikasta, sekä Dorissa Bay Seaside hotellista. Kaikki kommentit ovat tervetulleita.
Samos, Phytagorion
2
224
Vastaukset
- Plataniaanpian10päivää
Jos ei lentoliikenne haittaa, aivan upea paikka. Vathyyn-samos city ostoksille ja pikkaisen menoa. Rauhallinen ja kaunis saari, yksi kreikan helmiä. Kannattaa ottaa auto alle vaikka taksit halpoja. Kokkari siinä lähellä, joka käymisen arvoinen kylä.
Hotellissa en ole ollut, monet tykkää pytasta, itse en juurikin lentokentän läheisyyden takia. Ei se kyllä ihmeemmin haittaa, melua kuitenkin. Itse haen rauhaa,merta,aurinkoa ja ystävällisiä kreikkalaisia.
Tänä vuonna jäi väliin mutta ensi kesäkuussa. Pakolaiset, leirit eivät haittaa turisteja. - Dorissa
Tarkoitatko Dorissa seaside resort-hotellia? Jos näin, niin aivan ihana paikka. Hotellilla 2 puolta, ns. normihotelli ja sitten villagen puoli, joka rakennettu pieneksi kyläksi. Jokaisella omat parvekkeet tai patiot, vähän riippuen missä päin asumus on. Suosittelen villagen puolta, jos haluaa jotain vähän erilaista.Sisustuskin todella kaunista. Huoneen tv toivottaa teidän perheen nimellä tervetuleeksi. Taisi jopa Suomen nelonen siellä näkyä:) Kylässä oma kirkkokin, kauppa,vaateputiikki ja lettubaari. Lentokentän läheisyys ei haitannut tipan vertaa, yöllä ei lentoja edes ollut ja päivisin se oli mukavaa ajanvietettä seurata matalalta viistäviä koneita. Lentokentältä hotellille ehkä 1 km. Hotellilla oma teatteri, jossa ohjelmaa joka ilta niin lapsille kuin aikuisillekkin. Ruoka ravintolassa monipuolista ja sieltä löytyi kaikille jotakin. Henkilökunta kaikkialla ylen ystävällistä. Pythagorionin kylälle reilun kilometrin matka. Täällä kaikki oikeastaan asettunut yhdelle kadulle, joka johtaa satamaan.
Harvoin on näin, mutta tähän hotelliin ja paikkaan palataan vielä uudestaan. Tälle syksylle emme enää saaneet matkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1429437Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735384Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras273749- 472573
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan322215- 711973
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1431952Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2311720Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1391454- 391270