Raiskaus eilen Kokkolassa?

Jbgddhlöfdvk

Koivuhaassa? Eilen luki naamakirjassa puskaradio kokkola -ryhmässä että koivuhaan lähettyvillä olisi joku raiskattu mutta en enää löytänyt julkaisua enkä muuta tietoa.

62

5391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • facepöö

      Koska se oli perätön tieto se oli poistettu ylläpidon toimesta ja valehtelija trolli nakattiin putkan lattialle.

    • Halko-Kari

      Mies raiskattiin HALKOKARILLA.

      • Tyrvää_kuittaa

        Vaari ja mummo istuivat aamiaispöydässä ja vaari luki lehdestä uutisia ääneen: "Nainen tapettu Tyrväällä". Huonokuuloinen mummo hätkähti ja kysyi: "Jaa MILLÄ?"


      • pirullisuutta

        Kehtaat vääntää vitsiä vakavasta asiasta.


    • HYS_HYS

      Ei ole mitään nähtävää, hajaantukaa. Raiskarille pitää antaa vähintään pari viikkoa etumatkaa, ettei vaan saada kiinni...

      • ilminanna

        Kello käy tik tak,, mitättömistäkin havainnoista voi olla apua soittakaa rohkeasti poliisille epäilyksistänne.


    • Jaapajoo
      • tutkivat_hutkivat

        Valehtelu on toki mahdollista mutta miksi asianomistaja valehtelisi raiskauksesta yleensähän rikoksesta epäilty tekee niin.


      • Useinkin

        Mahdollinen humalatila aiheuttaa joskus arvaamattomia seurauksia.


    • Pelokass

      Toinenkin henkilö (hakatun ja raiskatun läheinen) oli kirjoittanut omalle seinälleen tästä.. Uskon, että on totta. Kommenteissa hän kertoo, että uhrista on saatu otettua tekijän dna:ta niin eiköhän se pian selviä kuka on tämän takana ja ketä varoa jos on vielä karkuteillä.

      • Pelokas2

        Niin ja joo oli kuulemma tapahtunut koivuhaassa, Marianhautausmaan vieressä eli jossain siinä metsässä keskellä kirkasta päivää ja tapahtunut keskellä viikkoa. ke tai to ?


      • älähöpise
        Pelokas2 kirjoitti:

        Niin ja joo oli kuulemma tapahtunut koivuhaassa, Marianhautausmaan vieressä eli jossain siinä metsässä keskellä kirkasta päivää ja tapahtunut keskellä viikkoa. ke tai to ?

        Marian hautausmaa on Mesilässä Patamäen kupeessa eikä liity millään tapaa Koivuhakaan. Sitte vielä tosta dna;sta niin sen tutkimiseen menee vähintään yli kaks viikkoa ennenkö tiedetään löytyikö dna:ta.


      • Anonyymi

        Ressu 👍


    • Eiole-

      hautausmaata Koivuhaassa.

      • hautuumaa

        ihan vieressä on.


      • bingobangoäbälä

        Eikös se ole Mesilää silloin?


      • gtfd

        Onon, mutta mitä sitten. Tässä pitäisi viranomaiset syyllistää eikä paikkaa.


      • justoo

        MIKÄ VIKA ON KOIVUHAASSA? Yhtään parempia ihmisiä ei asu Mesilässä saatikka muualla kaupungissa. Oma poikani on kuollut. Kaikkea paskaa läsötätte.
        Raiskaus on TOSI tuomittava teko. Eikö ulkomaalaisia opeteta, että Suomessa on sivilisaatio. Eikä mitään jääkarhujen jälkeläisiä.


      • oravapuussa
        justoo kirjoitti:

        MIKÄ VIKA ON KOIVUHAASSA? Yhtään parempia ihmisiä ei asu Mesilässä saatikka muualla kaupungissa. Oma poikani on kuollut. Kaikkea paskaa läsötätte.
        Raiskaus on TOSI tuomittava teko. Eikö ulkomaalaisia opeteta, että Suomessa on sivilisaatio. Eikä mitään jääkarhujen jälkeläisiä.

        Ei mitään Koivuhaka valittiin Suomen toiseksi parhaaksi asumalähiöksi aiemmin ja kohta varmaan parhaaksi.


    • oudothedelmät

      kollektiivisesti vaan kaikille pamppua perseeseen. samaa paskaa kaikki

    • Perätönhuhu

      Poliisi ei tiedä siitä raiskauksesta mitään, eikä kukaan muu kuin tarinan levittäjä.

      • Suomitietää

        Poliisin tiedote oli julkaistu kaikissa suurissa verkkolehdissä. Koitas laittaa hakukenttään raiskaus kokkolassa, niin tulee sivukaupalla otsikoita.


    • prkll

      Sairasta et tämän annetaan tapahtua!

      • viattomat-uhrit

        Siis raiskauksenko? Niitähän tapahtuu harvase viikko ympäri Suomea ei hento nainen isolle raiskaajalle mitään voi.


      • toivossa-elämme

        Toivotaan sen oleva keksittyä se olisi kaikille osapuolille parasta.


    • fsdffsdf

      Sellainen asiaan liittymätön muistutus, että Li Andersson haluaa että maahanmuuttajia ei palautettaisi yhtä heppoisin perustein takaisin kotimaahansa kuin nykyään, vaan useamman pitäisi saada jäädä Suomeen.

      • tarkennnus

        Siis pakolaisia


      • Täsmennys
        tarkennnus kirjoitti:

        Siis pakolaisia

        Tarkoittaa turvapaikanhakijoita. Kiintiöpakolaisille on jo luvattu paikka maassa ja taivaassa.


      • NäinkaikkeaPaskaa
        Täsmennys kirjoitti:

        Tarkoittaa turvapaikanhakijoita. Kiintiöpakolaisille on jo luvattu paikka maassa ja taivaassa.

        Ja kymmenen neitsyttä taivaassa kun teet terroriteon.


    • Vigilante69

      Patamäessä kevyen liikenteen väylän läheisyydessä. Lieneekö kytännyt kävelijää tai pyöräilijää sivummalla puskissa ja hyökännyt kimppuun.

      Tällainen tyyppi tulee poistaa maasta tavalla tai toisella. Jos virkavaltaa ei kiinnosta niin siinä tapauksessa yhteisö hoitaa asian jotenkin.

      Maahanmuuttajien ja muiden vastaavien varalta Kokkolassakin kannattaa olla sivummalla liikuttaessa varalla kovaääninen hälytin tai teräase. Jälkimmäisestä on apua vain, jos sitä osaa ja on valmis käyttämään esimerkiksi hyökkääjän sukukalleuksiin tai kasvoihin.

      http://yle.fi/uutiset/epailty_raiskaus_keskella_paivaa_kokkolassa__poliisi_pyytaa_silminnakijahavaintoja/9081821?origin=rss

      • hiihoo78

        Ja hölmöt kirjoittaa vaahtosuussa totena että koivuhaassa hautausmaan vieressä,(eli oikeasti mesilässä).
        Kuinka tyhmä pitää olla ettei sitä itse tajua? Aika helv. tyhmä.


      • rautalankaa

        Jänismaan keskellä (välissä) se patamäki on!


    • selkeäeiraiskauksille

      Onhan se väärin lähtökohtasesti, että raiskataan. Minuakin suvakiksi vähän haukutaan, mutta voisin sanoa kannanotoksi, että miksikäs viranomaiset eivät itse partioi kaduilla, vastaus on aina sama. Ei ole kuulemma resurseja. Minkälainen resursien vähäisyys tai puute pitäisi olla ylipäätään, että armeija vahtisi kaduilla? Miksi tästä ei kukaan puhu. Armeijan pitäisi hoitaa se, mihin poliisi ei pysty. Poliisilla on oikeus saada virka-apua ja tätä ei käytetä. Poliisit ovat itse tietoisesti haluneet tämän asian pimittää kansalaislta ettei näyttäisi huonolta ulkomaan uutisissa, samaan aikaan kaikkea tapahtuu.

      • bgfhhg

        Poliisi ei auta ketään eikä mitään, jos niille sanot jotain alkaa vinoilu ja vertailu.


      • Kannattaisi varmaan alkaa miettimään mitä asialle tehdään!


      • siniset_vilkut

        Kyllä poliisi partioi Mesilä-Koivuhaka sektorilla jatkuvasti kysy keltä rattijuopolta tai huumekuskilta vaan.


    • KokkolanTOSIrealisti

      "Ketä akka soli, ko niinku pantiin mettässä Mesilän mättähällä hautakiven vieress tota nuin niinku väkisi takaata niinku ko musta miäs valakoset kenkät jalassa niinku tota pikimusta afaroletti hulumuten", hah!...
      Jk Nimmerk: "Halluis tietävä ko oon nis sairas utelijas ja katteelinne ett ...tana...

    • gjkxxgh

      Se on traumatisoitunut raukkapakolainen. Lisää rahaa pakolaisten mielenterveystyöhön. Uhrihan se on, joutunut tekemään sotarikoksia ja HIVnkin saanut. Siihen myös lisärahaa! SUOMI ON KAIKKIEN JA MEILLÄ ON UNELMA!

    • keloikeuson

      katupartiot liikkeelle, poliisilla ei ole aikaa tutkia, kun jahtaa tynkkystä..

    • kiitoskokokokp

      Pitäkää lapsistanne huolta! Kiitos Kokkolan päättäjät. Halveksimme teitä!

    • shuhinaa

      Rkp:n henrikssonnia kiinnostaa vain "seksshin ossston kieltäminen". Tarttuis nyt tähän mamun tekemään raiskaukseen edes hitusen verran ja shuhhuutaish sitä ässää vähemmän.

    • MuslimitKunnollisia

      99% raiskausilmoituksista on perättömiä, joilla yritetään mustamaalata hädänalaisia pakolaisia, mutta ONNEKSI epäonnistuvat siinä. Loput 1% raiskauksista on kantasuomijunttien tekemiä.

    • Rasistit

      On "rasismia" kertoa raiskaajasta tuntomerkkejä, jotkaa viittavat "afrikkalaisuuteen".

      • hölöpönkölöpön

        Ei se mitään rasismia oo sillonko poliisi niin kertoo.


    • Kurkunleikkaaja

      Verkkosukka akka ja Anneli halua näitä kokkolaisnaisten iloksi nyt geenit uudistuu.!

    • veronmaksaj

      Kenen puolella Kokkolan poliisi on? HÄH?

      • hgefrfj

        Kokkolalaiset muistatteko 2015 vuoden lopulla kun Jutta ja hänen lemmikki afgaaninsa nazima olivat teille kertomassa monikulttuurin ilosanomaa. Toivottavasti sdp väen muisti toimii kun äänestätte vaaleissa.


    • koputtakaa-puuta

      Ei ne raiskaukset tähän lopu mikäli tuo raiskaaja on totta.

    • jippikaijee69

      Suomalainen demokratia jyllää meidän valtamediassa ja facebookissa. Kun kyse on ulkomaalaisista niin johan kirjoitukset poistetaan. Kielletty tabu.

      • asiallistaa

        Juuri siksi kannattaa olla sanavalinnoissaan tarkkana.


    • tapperlund

      Pars olisi kun suosiolla kaikki 9 -luvun jälkeen saapuneet ähälyt poistuisi maatamme vapaaehtoisesti, suvakit mukaan ja emme tarvi muitakaan - selviämme parhaiten yhtenäisenä kansana.

      • kebulandia

        Ketkä meille sitten tekisivät hyviä ja halpoja pitsoja, entä kuka osaisi tehdä kunnon kebabia sinäkö?


      • EiYsikään
        kebulandia kirjoitti:

        Ketkä meille sitten tekisivät hyviä ja halpoja pitsoja, entä kuka osaisi tehdä kunnon kebabia sinäkö?

        Montako somalia tekee pizzaa tai kebabia sinulle?


    • Kai466

      Sotkekaa suohon tuo vitun nekru..

    • Kristalliyö278

      Kaikki nekrut ja hiekkanekrut

    • sethstehesthsteh

      mitenkäs tutkinnat etenee? kannattaa kysyä kunniakansalaisilta ja vaikka vielä pesäpallomailalla.. kaikki ne kokkolassa toisensa tuntee. varmaan leuhkivat keskenään

    • Anonyymi

      Pitäiskö Kokkolan veden ex johtaja myös

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      162
      22119
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      65
      8716
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      64
      6192
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      178
      5802
    5. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      314
      5252
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      29
      4816
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      79
      4422
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      81
      4230
    9. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3750
    10. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      17
      2292
    Aihe