Olis tarvetta Porvoon -Stadin välillä energiatodistus, onko kohtuuhintaisista tietoa?
Mistä Itä-uudellamaalla halpa energiatodistus.
7
1666
Vastaukset
Ei oo.
Meiltä löytyy, laajin verkosto osaajia. Energiatodistuksen hinta on nykyään hyvin kohtuullinen ja onhan se voimassa 10 vuotta, joten hinta per vuosi jää muutamiin kymppeihin.
Riittää kun jätät kohteen osoitteen ja tiedot tarjouspyyntö-lomakkeelle, saat useita tarjouksia ja valitset niistä itse parhaan.
Pienellä vaivalla, hyvä lopputulos.
Maksat vasta valmiista lopputuloksesta.
Asiakkaamme antavat hyvää palautetta, esim. "Palvelu on mitä mainioin, sain runsaasti tarjouksia"
http://www.hankienergiatodistus.fi/tietoa-energiatodistuksesta/patevoityneet-energiatodistuksen-laatijat- Zorrobas
"Meiltä löytyy, laajin verkosto osaajia. Energiatodistuksen hinta on nykyään hyvin kohtuullinen ja onhan se voimassa 10 vuotta, joten hinta per vuosi jää muutamiin kymppeihin."
Joo, mutta kun se on totaalisen tarpeeton paperi.
Vielä muutama tuollainen laki ja suomalaiset oppivat kreikkalaisille tavoille.
Juuri tuli vastaan omakotiasuja, joka on rakentanut omilla luvillaan juuri sitä, mitä on kulloinkin halunnut. Toinen hyväkäs on asunut kesämökillään kymmeniä vuosia. Kolmas sankari nuohoaa omat piippunsa piirinuohoojan nenän alla.
Kreikan tiellä ollaan. - Anonyymi
Laadin kohtuuhintaisia todistuksia - Porvoo -Sipoo- Hki välillä. OKT, Rivitalot, kerrostalot.
www.silvennoinen.info - Anonyymi
Täysin tarpeeton paperi. Välittäjätkin toteavat monissa kohteissa "ei lain vaatimaa energiatodistusta". Ei tule sanktioita mistään.
Olen katsellut monia näitä ja kyllä ne aika arvaamalla ja käymättä saatu.- Anonyymi
Kyllä se todistus pitää olla siinä vaiheessa, kun kauppakirja tehdään, ei välttämättä vielä esittelyvaiheessa, koska nykyään suurin osa ok-taloista jää myyjien käsiin, joten paperi on turha kuluerä. Suojeltuihin kohteisiin ei tarvi todistusta, eikä alle 50 neliön taloihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se todistus pitää olla siinä vaiheessa, kun kauppakirja tehdään, ei välttämättä vielä esittelyvaiheessa, koska nykyään suurin osa ok-taloista jää myyjien käsiin, joten paperi on turha kuluerä. Suojeltuihin kohteisiin ei tarvi todistusta, eikä alle 50 neliön taloihin.
Juupa joo.
https://www.ess.fi/paikalliset/10418
Yhtään uhkasakkoa ei ole ieläkään annettu, vaikka seuraavat ilmoituksia koko ajan.
Todistus on samaa luokkaa kuin pyöräilijöiden kypäräpakko. Sakko ei tule ja vakuutukset korvaa ilman kypärääkin tapahtuneet vahingot.
Sinänsä hyvä todistus, mutta sitä ruvettiin ajamaan kuin käärmettä piippuun ja kun se ei välttämättä korreloi lähellekkään oikeaa kulutustasoa. Sen vuoksi ihmiset eivät halua sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 23710262
- 1266851
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h486444- 815076
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa324670- 403964
- 613344
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta253228On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na283205Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue263063