Onko täällä kenelläkään kokemusta seuraavanlaisesta ja mistä voisi johtua;
Minulla on ollut rinnat kipeät jo muutaman viikon ajan. Sattuu kun hellästi painaa esimerkiksi vaatteiden läpi nännialueelta ja muutenkin vihloo myös muualta rinnoista. Ihan voin tuntea kipua keskellä päivää touhutessani jotain. Mahallani en voi nukkua.
Raskaana en käsittääkseni ole, sillä viimeiset kuukautiset tulivat normaalisti, petipuuhia ei sen jälkeen ole ollut ja varoiksi testasinkin ja negaa näytti.
Pahaa oloa on välillä, mutta se minulla "normaalia".
Jotenkin en osaa tissejäni lääkäriin viedä, niin kysyn täältä onko jollain ollut moista vaivaa ja mistä ehkä johtunut.
Ikää minulla yli 30 vuotta joten mitään teinari juttuja nämä eivät ole.
Kipeät rinnat
1
106
Vastaukset 1
- gdgdgdg
Jokin pieni hormonitoiminnan häiriö? Voit ihan hyvin seurata seuraaviin kuukautisiin asti. Jos jatkuvasti aristaa, niin kannattaa varmaan tutkia rinnat/käydä lääkärissä. Rinnat pitäisi muutenkin tutkia säännöllisesti kasvainten varalta, mutta se on helpointa kuukautisten jälkeen, kun rinta on pehmein.
Itselläni rinnat välillä aristavat ennen kuukautisia, välillä ei. En edes osaa huolestua asiasta. Olen tosi pienirintainen ja keski-ikäinen. Ilmeisesti luomukierrossa on pientä vaihtelua ja hormonaaliset oireetkin vaihtelevat. Omasta mielestäni tilanne on normaali, jos hellittää kuukautisten alettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1141502Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.141824Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois208768Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!33720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47717- 69702
- 49652
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59565Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551- 76551