onko kokemuksia sähköpostista, joka ei vakoile käyttäjiään?? Tai tarjoile tietoja käyttäjän tuttavista eikä tyrkytä kohdennettuja mainoksia? Hushmail, zoho? Millaiset hinnat? Siisoikeasti sellaisia, etteivät kerää tietoja???
vakoilematon sähköposti??
11
619
Vastaukset
- Mahoton-tehtävä
Ei windows ympäristössä semmoista ole, eikä näillä näkymin ole tulossakaan. Ei niitä mainoksia karkuun pääse minnekkään, ihan sama mitä käytät.
Nimittäin oikea POSTIKIN entinen Itella Oyj avustaa korvausta vastaan, kohderyhmien löytymistä Osoitteellisen suoran mainonan ja SMS ja sähköposti viestien vastaanottajista.
POSTI SANOO SAAVANSA TIETONSA NÄIN
Käytössämme on väestötietorekisterin ja ajoneuvoliikennerekisterin tiedot, joten voit poimia kohderyhmäsi esimerkiksi nimen, iän, sukupuolen, äidinkielen, ammatin, tulojen, elinvaiheen, lasten lukumäärän, harrastusten, asuinpaikan, asuinaluetyypin tai kesämökin perusteella.
http://www.posti.fi/liitteet-yrityksille/markkinointipalvelut/suoran-suunnittelukirja.pdf- kiellä.tietojen.luovutus
Kannattaa kieltää tietojen luovutus väestörekisterikeskuksen ja Trafin sivuilla. Niissä pääsee täyttämään kieltolomakkeen, kun tunnistautuu.
- tsekkaatää-.-
https://www.fastmail.com/
https://www.fastmail.com/about/privacy.html
Tossa yksi vaihtoehto. Ei oo mainoksia näkyny mulla ainakaan. Lue tuo privacy policy, ja päättele itse, voitko luottaa siihen. Fastmail oli ennen operamail, ja silloin se oli ilmainen. Nyt uudet tilit maksullisia. - öjlk
Laita pystyyn oma sähköpostipalvelin priimaluokan salaukset siihen.
- riskinsä_siinäkin
Omat sähköpostipalvelimet voi joutua ns. mustalle listalle ja jos näin käy ei liiku sähköpostit mihinkään
- nmY8xT9W
Ainoa keino pitää sähköpostit yksityisenä on käyttää PGP salausta.
- 0hm0
protonmail.com tai openmailbox.org
- neutronimail
protonmail on hyvä
- SovellusSuodattaa
Yhtään mainosta en ole Thunderbirdissä nähnyt, vaikka olen käyttänyt sillä jopa Gmailia.
- itsepäätätturvallisuuden
Asenna ubuntu server ja osta verkkotunnus.
- Mobiili-Esa
Tuntuu hieman vaivalloiselta hommata kiinteä palvelin siviilikäyttöön. Tarviisi oman nettiliittymän ja sähköäkin 24/7. Ehkä kannattaisi hankkia joku kotimainen webhotellipalvelu. Niihinhän kuuluu yleensä sähköpostilaatikotkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1516543
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k263908- 453066
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1323034- 512806
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262176Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2711968Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt511908- 361803
- 291746