Satamafestarit

jarokkisoi

Ja taas koittaa aika festareiden! Kuinkas on porukkaa menossa? Toivotaan että kelit olis hyvät. Artistit on ainakin hyvin valittu.
Ei muuta kun pöhinää pönttöön!

16

423

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iskelmääihguu

      Hahaa vai hyvät artistit täyttä kuraa menkäähän teini pillut ja yh lärpäkkeet sinne hillumaan kun ette kunnon musiikin päälle mitään ymmärrä.Peurungassa sentään oli BÄNDEJÄ

    • jokaisellejotakin

      Kaikille kaikkea, eli peurungan bileet omalle genrelle ja satamafestari omalle.
      Ei kaikki tykkää samoista jutuista, oli kyse sitte musiikista, tai jostain muusta!

      • aahahaaa

        Mutta löylykauha perseeseen uppoo kuin vanhaan mummoon


      • hnjkml
        aahahaaa kirjoitti:

        Mutta löylykauha perseeseen uppoo kuin vanhaan mummoon

        Oletpa näköjään kokeillut.On sulla sairaat addiktiot.


      • ccfghh

        Satama festarit hahaa...ennemmin kauha festarit


      • xcghujik

        Siellä jälleen yksi rahaton reppana purkaa pahaa oloaa kun ei massit riittäny kuin pussikaljaa mutta ei lippuihin.......


    • paskakylä

      Paskaa tuutin täydeltä koko festarit. Laukaalaisia leväperseitä ja juntteja vaan. Heti kyllä menevät jos Laukaassa tapahtuu jotakin, mutta jos muualla on, niin juorutaan vaan kylillä päivät pitkät.
      Ihan kuppanen kylä koko paikka. En muuttais asumaan vaikka maksettais. Jeejee ihkuu kun Siltsu esiintyy, kamalaa iskelmähumppaa. Eihän ne laukaalaiset kyllä ymmärräkään hyvä päälle. Pitäs upottaa suohon koko kylä.

      • cvbnkm

        Eikö äitee antanut rahaa lippuun kun noin korpee??


      • paskaaivojenkylä

        Niin pitäs, kateellisia juoruavia yh-ämmiä. Persläpiä. Pitäs paskasäiliöstä lietettä heittää koko kylänraitille.


      • nhyfgtfgyhj

        No niin.....meneppäs nyt sinne äiteen perähuoneeseen tumputtamaan....hopi.....hopi........


    • hyihemmetti

      Vanhat eukot hyppi rivissä ku joku sillanpää lauloi olevinaan. Vittu mitä paskaa. Pitäs koko kylä jyrätä maantasalle. Lestadiolaisia ja perseennuolijoita koko kylä täynnä. Luulevat olevansa jotakin, mutta ei oo muuta elämää, kuin kuppasen kylän kulmat vaan. Vessanpöntöstä alas koko paikka.

      • gfdrfghyj

        Olit sitten itsekin siellä kun noin hyvin tiedät.


      • buuaahahaa

        Oli kuulemma nämä yh hönöt pentuineen ollut on se huvittavaa eihän noita aikansa elähtäneitä kurppia enää ukot huoli


      • kjhygtft

        Siitä puhe mistä puute.


      • pyöriijoo

        Mustalaisten jälkeläiset siellä pyörii


    • tuppukylientuppukylä

      Yh-eukkojen kersat pyörii, on pyörinyt aina ja tulee pyörimäänkin.
      Helppo elää samoilla kulmilla koko ikänsä ja raapia vaan persettä k-marketin kassajonossa päivitellen toisten tekemisiä, Jyväskyläkin on niin jännittävä paikka näille laardiperseille. Kytätään k-kaupan edessä kylänraittia ja juorutaan päivät läpeensä. Mitään muuta tekemistä ei näytä olevan. Lähes joka ikinen vastaantulija tunnetaan ja pienet on piirit. Ihme, että edes festareita laukaassa on järjestetty, mummoja ja valittajia vaan koko paikka täynnä. Nyt on puheenaihetta koko loppuvuodeks näille tampioille. Upottakaa ittenne akkasuohon.
      Ainoat järkevät pitää laukaata nukkumalähiönä. Missään en oo niin älykääpiömäistä ja idioottimaista sisäänlämpeävyyttä ja juoruajien kylää nähnyt kuin laukaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      90
      6352
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3803
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3170
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe