windows 7 turvapäivitys

windows 7 ei päivitä turvapäivityksiä ei automaatisesti eikä manuel. on ollut ongelmia noin 3 kk ongelma tuli 10 pakkosyötön aikana yhden ongelma poisto ohjelman ajoin windows ei fixit se toinen dienos..... ei korjaantunut
12145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • kiitos pitää yrittää!

    Äänestä

Jos ei ymmärrys riitä niin täytyy mennä vaikean kautta, eli nyt vaan sitten ostamaan uutta tietokonetta Windows 10:llä kun väkisin estit Microsoftin päivittämästä konetta nykyaikaiseen käyttöjärjestelmään.

Tämän siitä saa kun hölmöilee.

Äänestä
  • yes box kun on vanha kone niin olisiko se 10 pyörinyt hyvin 7 jotekin olen pyörittänyt joten kuten jos pitää se 10 ostaa niin tekokas kone myös ei enää halpiskone pelin voi voittaa tai hävitä...!

    Äänestä

  • Onko Microsoftills tarkoitus, että kaikki ostavat uudet mikrot, jos vanha jumittuu yhteensopivuusongelmien takia Windows 10:n pakkoasennuksen jälkeen?

    Antaako työkkäri rahaa uuteen "yhteensopivaan" mikroon, jotta pääsisi taas nettiin ja hakemaan töitä TE-toimiston sivun kautta?

    Äänestä

  • MÄ olen putkimies ja ei kyllä stadissa tarviTE toimistoon mennä joten kuvat talteen ja uusi kone.. kaupasta !

    Äänestä

Windows W7 Updaten ongelmiin on erillinen itse ladattava ja asennettava korjauspäivitys MS sivulla jonka asentamisen jälkeen kone hakee taas puuttuvat W7 päivitykset ja toimii sitten jatkossa taas hyvin. Elokuussa ei olllut ongelmia.
W7 sivulla on muita ketjuja joissa Update asiaa käsitellän ja ja on linkki siihenMS päivitykseen joka ei siis ole Updaten kautta tarjolla koska siinä on ongelma. Fix it korjaa jotain päivitys ongelmia jos on tarpeen.
Itse vältin 10 tyrkytyksen kokonaan kun päivitys asetukseni on ollut aina vain tärkeimmät ladataan ja päätän asennanko. Hyvään 7 ei kannattanut 10 ottaa.

Äänestä

  • W7 Update ongelmaan auttava päivitys on KB 3161608 julkaistu kesäkuun 20pv. Huom. Mitään muuta ei tarvita. Päivitys ladataan omalle koneelle ja sitten sen asennus itse ja uudelleen käynnistys ja sitten haku päälle W update niin alkaa toimia nopeasti. Jos ei on muuta vikaa koneessa.

    Äänestä

  • Jos ei auta voi asentaa nuo muutkin.

    Tuossa linkissä http://wu.krelay.de/en/ joku asiaa kohtalaisesti tunteva henkilö on tutkinut ja kokeillut. Sen perusteella antanut ohjeet, joita myös päivittää.

    Jollekin voi auttaa joku päivitys ja jollekin toiselle toinen.

    Äänestä

  • W7toimiihyvinNyt kirjoitti:

    W7 Update ongelmaan auttava päivitys on KB 3161608 julkaistu kesäkuun 20pv. Huom. Mitään muuta ei tarvita. Päivitys ladataan omalle koneelle ja sitten sen asennus itse ja uudelleen käynnistys ja sitten haku päälle W update niin alkaa toimia nopeasti. Jos ei on muuta vikaa koneessa.

    Tuo onkin korvattu tällä
    https://support.microsoft.com/fi-fi/kb/3172605

    "This update rollup is superseded by July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 and Windows Server 2008 R2 SP1 (KB3172605) that was released on July 21, 2016."

    Siellä mainitaan että kielipaketin asentamisen jälkeen korjaus pitää asentaa uudestaan!
    "Important If you install a language pack after you install this update, you must reinstall this update. Therefore, we recommend that you install any language packs that you need before you install this update. For more information, see Add language packs to Windows."

    Äänestä

  • W7 käyttäjä jolla on Service Pack koneella ja päivittänyt koneensa koko ajan ei tarvitse mitään rollup koostetta asentaa.
    KB 3161608 asennuksen jälkeen Update päivitys toiminut kuten vuosia sitten,elokuussa toimi nopeasti. Ei mitään suoritin ylikuormitusta eikä odottelua. Netti myös englanninkielinen oli täynnä ohjeita jotka muka auttaisivat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rehtorinjänkä kirjoitti:

windows 7 ei päivitä turvapäivityksiä ei automaatisesti eikä manuel. on ollut ongelmia noin 3 kk ongelma tuli 10 pakkosyötön aikana yhden ongelma poisto ohjelman ajoin windows ei fixit se toinen dienos..... ei korjaantunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu