Tänään juttelimme Essolla tunnetun mieslaulajan seksikokemuksista miehen kanssa. Meiltä viisailta essolaisilta ei laulajalle paljoa myötätuntoa herunut, sillä eihän kukaan ole pakottanut kaveria seksikokeiluihin samaa sukupuolta olevan kumppanin kanssa. Jo lapsikin ymmärtää sen, että kahden uroksen pelehtiminen ei voi olla mukavaa.
Me viisaat essolaiset juttelimme vielä omista seksikokeiluistamme. Jokainen meistä oli hankkinut ensimmäiset seksikokemuksensa rehevän neitosen kanssa. Kaikki parlamentin jäsenet olivat pitäneet ensimmäistäkin kertaa hyvin nautinnollisena, vaikka se oli monella loppunutkin hyvin lyhyeen. Toisella kierroksella kaikki olivat päässeet paremmin perille systeemistä, ja sen seurauksena nautinto oli vain lisääntynyt.
Me essolaiset emme ollenkaan ymmärrä sitä, laulajat ja muut kulttuuri-ihmiset välttämättä haluavat pelehtiä miesten kanssa, vaikka, vaikka seksi ei ole silloin nautittavaakaan. Onhan paljon järkevämpää mennä peiton alle rehevän neitosen kansa, sillä silloin nautinto on taattu. Varsinkin Seksi-Sulo piti miesten keskinäistä seksiä suorastaan kuvottovana ja epäinhimillisenä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016081022062078_vi.shtml
Miehet huonoja seksikumppaneita?
9
184
Vastaukset
- epäilen.ettette
Puhutteko siellä essolla mistään muusta kuin seksistä?
Kaikista aiheista keskustellaan
Esson parlamentin istunnoissa keskustellaan laaja-alaisesti kaikista maailman ongelmakysymyksistä, mutta koska Seksi-Sulo on istunnoissa mukana, niin kyllähän miehen ja naisen välisestä seksistäkin usein puhutaan. Kalu-Kalle taas on innokas karjankasvattaja, joten aika usein juttelemme keinosiemennyksestäkin. Emme siis ole liiaksi jumittuneet vain yhteen aihepiiriin.
Lukemani perusteel joskus keskaristakin ja mite se vaikuttaa mieskuntoon .
- epäilen.ettette
Sehän liittyy seksiin.
- bessie-
"Miehet huonoja seksikumppaneita?"
Parempaakaan vaihtoehtoa en tiedä? Ei ole kyllä valittamisen aihettakaan ei sen puoleen. Hulluus on huipussaan
Kyllä maailmassa on jo hulluus huipussaan. Me essolaiset emme ymmärrä lainkaan sitä, miksi tunnettu mieslaulaja haluaa pukeutua naiseksi, kun hän haluaa harrastaa seksiä miesystävänsä kanssa. Jos kerran on oikeasti kiinnostunut miehistä, niin eikö silloin miehekäs mies pitäisi tuntua kiihottavalta ihan miehiset vaatteet yllään? Jos miehellä pitää olla hame ja tissiliivit yllään, jotta hän vaikuttaisi seksualisesti kiihottavalta, niin silloinhan homomieskin haluaisi todellisuudessa lähestyä rehevää neitosta siinä mielessä.
Meidän essolaisten mielestä nämä itseään mainostavat julkkishomot taitavatkin todellisuudessa olla kovastikin rehevien neitosten perään, mutta homouttaan kovasti mainostamalla he yrittävät saada uutta nostetta laskusuhdanteessa olevaan suosioonsa. Ei tavallinen rehti mies näin ala-arvoiseen mainostukseen ryhdy, vaikka laulajanura olisikin kokonaan lopahtamassa.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016081022062422_vi.shtmlNäin "normaaliakin" "normaalimman" heteron mielestä homous on vastenmielistä. Jos nyt rehellisesti sanon, niin ehdottoman mieluummin täysi selibaatti.
Mutta jos ei nyt kuitenkaan halveksuttaisi homoja. On ihmisissä monenlaisia muitakin "vikoja" kuin homous, paljon pahempiakin vikoja. Yritetään edes ymmärtää, ihmisiä homotkin ovat.
Te essolaiset taidatte nyt olla väärässä tämän asian tiimoilta. Kykenisitkö itse alkamaan homoksi maientinenmiäs kirjoitti:
Näin "normaaliakin" "normaalimman" heteron mielestä homous on vastenmielistä. Jos nyt rehellisesti sanon, niin ehdottoman mieluummin täysi selibaatti.
Mutta jos ei nyt kuitenkaan halveksuttaisi homoja. On ihmisissä monenlaisia muitakin "vikoja" kuin homous, paljon pahempiakin vikoja. Yritetään edes ymmärtää, ihmisiä homotkin ovat.
Te essolaiset taidatte nyt olla väärässä tämän asian tiimoilta. Kykenisitkö itse alkamaan homoksi maiPalstan tekniikka on persee...ä
Kykenisitkö itse alkamaan homoksi mainostaaksesi Essoa (mitä Essoa?) huonon myynnin parantamiseksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8837J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756