Ajattelinpa tässä ajankuluksi kysellä vähän teidän mielipiteitä seuraavista asioista :)!
1. Robin paras levy? entäs huonoin?
2. Robin paras laulu? huonoin?
3. Mikä on parasta Robissa?
Ja sitten ihan sellaista pientä tietoa olisi kiva kuulla et kuinka kauan olette Robista tykänneet? Missä kuulitte Robia ensimmäisen kerran? MIkä sai teidät tykästymään?
Kiva jos vastailisitte :)
Kysely :)
9
1140
Vastaukset
- Mies
Kuka on Robin?
- marie85
Rob on lyhenne Robbiesta...
- teija
Tässä minun vastauksia!
1. Robbien paras levy on ehdottomasti I've been expecting you...pidän joka ainoasta laulusta sillä levylla ja jaksan kuunnella sitä määrättömästi. Huonoin albumi...no eihän Robbiella huonoja albumeita ole...kaikki hyviä lauluja pullollaan, mutta jos yksi kokonaisuus pitäisi valita niin ehkä sing when you're winning.
2. Paras laulu...huhhuh...aika paha, noo...the road to mandalay on tosi kiva kipale :)! Huonoin...paha tämäkin...ehkä let love be your energy, tykkäsin siitä aikasemmin mutta nykyään se on mielestäni aika ärsyttävä.
3. Parasta Robbiessa on hänen äänensä ja esiintyjäntaidot :)! Karismaattinen mies! Todella lahjakas ja ansaitsee paikkansa :)!
Olen tykkänyt Robbiesta hänen soolouransa alusta lähtien...taisin kuulla radiosta freedomin tai jonku muun hänen alkuaikojensa laulun ja tykästyin hänen ääneensä heti...siinä oli särmää. Siitä lähtien olen hänen uraansa seurannut enemmän ja vähemmän tarkasti :)! - *Grace*
Parhaat levyt ovat Escapology ja swing When You're Winning (kukaan muu poppari ei pystyisi tekemään moista levyä ilman että suosio lopahtaa).
Huonointa levyä ei olekaan ja parasta Robbiessa on hänen livekeikkansa (kokemuksen syvällä kurkkuäänellä sanottuna; Helsingin keikka oli upea!)- Petra
Kannanpa minäkin korteni kekoon.
1. En paljon osaa sanoa Robbien albumeista, kun en omista kuin greatest hitsin:)
2. Minulle mieluisimmat kipaleet ovat Me&My Monkey, Mr.Bojangles, Feel, Road To Mandalay, Old before I Die ja Angels tietty! Uudesta Radio:sta en pidä niin paljon. Ja Sexed Up on mielestäni aika tylsä.
3. Robbie on omalaatuinen ja mielenkiintoinen. Hän sanoo mielipiteensä muista välittämättä, eikä nuoleskele kaikkia. Ja tietty hän on loistava esiintyjä ja komia kuin mikä!:)
1. -/kaikki
2. -/kaikki
3. ei mikään
Inhoan Robbie Williamsia koko sydämmeni kyllyydestä että sill eei riitä rajoja!- Ikäloppu? ;)
Heippati hei!
Paras... Mä kuuntelen kaikkia! En pysty erotteleen, mut toisaalta Escapology kyl taitaa olla eniten kuunneltu. Eli olisko se sitten paras.
Robbien She's the one- versio on aivan mahtava!!
Karismaattinen ja hyvin seksikäs oman tien tien kulkija... PAHA POIKA, NAM!
Oon kuolannu Robbien perään jo ensimmäisistä Take That päivistä asti...- miiJa
En pysty millään sanomaan mikä on paras laulu,koska kaikki on niin mahtavia!mutta pari kipaletta mistä en oikeen pidä on radio ja she`s the one..mutta silti neki on ok..paras levy on varmaankin escapology..Aloin kuunnella Robbieta vasta noin kolme vuotta sitten, koska aiemmin en tykännyt sen lauluista.ONNEKSI tajusin miten hyvä laulaja se on ja miten ihana mies:) TULISPA ÄKKIÄ SUOMEEN!!!
- ikuinen rob-fani
miiJa kirjoitti:
En pysty millään sanomaan mikä on paras laulu,koska kaikki on niin mahtavia!mutta pari kipaletta mistä en oikeen pidä on radio ja she`s the one..mutta silti neki on ok..paras levy on varmaankin escapology..Aloin kuunnella Robbieta vasta noin kolme vuotta sitten, koska aiemmin en tykännyt sen lauluista.ONNEKSI tajusin miten hyvä laulaja se on ja miten ihana mies:) TULISPA ÄKKIÄ SUOMEEN!!!
Strong on parhaimmasta päästä, mutta pidän kaikista. Parasta en siis osaa sanoa, koska on monta hyvää mm. Feel, Old Before I die, kids (varsinkin live versio), come undone, hot fudge. Tykkään kaikista levyistä. En osaa sanoa "huonointa"..
Fani olen ollut jo Take Thatin alkuajoilta asti. Ihastuin Robsun ääneen ja ulkonäköön.
Karismaattinen esiintyjä!!todettu itse paikanpäällä Ruotsissa ja Suomessa konsertissa!!!! Oli aivan mahtavaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37943Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29879Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56738Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720