Kultajyvä forssa

Kummastunut

Eihän siellä enää voi edes käydä, joka toinen pöytä uusia kansalaisia (mamuja) täynä. Hyi

30

576

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jyvätön

      Samaa mieltä, pitäköön matut Jyvänsä!

      • kultaIrakijyvä

        No mutta. Kunniakansalaisläpsyttelijäthän tuhlaavat siellä vain meidän veronmaksajien ylimääräistä verotuottoa...KultaKelaGoldJyvä..gogo....

        Pankais ny jyväläiset tähän jokin roti !


    • pullepoju

      On homo myymäs volkkaria .ep.

    • bye.bye

      Pysyivätkö pois edes ramadanin aikana?

      Eipä kiinnosta partalapsia uskonnon opit. Jyvä suomalaisille, irakiboys go home!

    • Katuvalojehiljane

      Matuja parveilee myös marketeissa.

    • Jottairotia

      Räisälä pitäis saara ovelle.

    • e643

      Teetäkö siellä juodaan vai odotellaanko siellä kännisiä naisia joita voisi viedä puskaan.

      • elätit

        Vai vielä teetä. Kaljaa, kaljaa. Kyllä sossu kustantaa.


    • Katuvalojehiljane

      Matut pitäisi saada täältä mahdollisimman kauas.

    • mcxzs

      Uskontohan kieltää väkijuomat. Ei kai ne poijaat sentään...

      • Hohhoijjaaaaa

        Niin, eihän pojat siellä paljon kaljaa kuluta. Pullo cokista kuuteen mieheen ei ravintolaa rikastuta. Muut baarit ihmettelevät miksi kultajyvä suosii näiden tp hakijoiden istumisen viikonloppuisin. Maksava väki kaikkoaa muihin ravintoloihin, sinne mennään missä karvakäsi kundit ei vietä aikaansa. Itse olen jo jättänyt Kultajyvään menemisen.


    • Ihmettelen111

      Vanhat naiset lähtevät nuorien väärän väristen mukaan joka viikonloppu...

      • Vituttaa112

        On se ny kummallista,että täällä kirjotellaan taas tällästä. Mitä pahaa ne on teille tehny? Kai niilläkin on samanlainen oikeus ku muillakin käydä baarissa!!


      • 08642
        Vituttaa112 kirjoitti:

        On se ny kummallista,että täällä kirjotellaan taas tällästä. Mitä pahaa ne on teille tehny? Kai niilläkin on samanlainen oikeus ku muillakin käydä baarissa!!

        Mutta me (sossu) maksamme heidänkin kaljansa ym. ym.


      • Kateetkatkerat

        Eiköhän ne maksa 90%:sti muidenkin Jyvän asiakkaista joilla ainut taito on Kelan lappujen täyttäminen.


      • Kflfkfkf
        Kateetkatkerat kirjoitti:

        Eiköhän ne maksa 90%:sti muidenkin Jyvän asiakkaista joilla ainut taito on Kelan lappujen täyttäminen.

        Voi kuule. Olet jäänyt ajastasi jälkeen. Ei kelaan enää mitään lappuja täytellä, vaan rahatilaus pistetään netissä ja pian jo kilahtaakin kaljarahat tilille!


      • Kateetkatkerat

        Miksi ei tunnu yhtään pahalta vaikka en tiennytkään miten te ne rahat Kelasta imette nykyään? :D

        Mielummin minä antaisin veroeuroni muutaman koulutetun ulkomaalaisen ylläpitoon kuin tasapää laiskalle kotimaiselle joka ei osaa muuta kuin itkeä omien etujensa perään ja harmitella surkeaa kohtaloaan.


    • kolaolli

      Samaa mieltä kateenkatkeran kanssa,Sossu maksaa useammalle Forssalaiselle kaljarahat kuin mitä matuja on Forssassa.

      • forssalainen

        Oli ainakin vähemmän kaljottelijoita, ennen matujen tuloa.


      • kaljajuoppo

        aivan ihanaa juoda kaljaa joka päivä teidän forssalaisten työssäkäyvien kustannuksella.olette niin pahansuopaa juoruilevaa sakkia että anasaitsette hyväksikäytön.


    • luissajaytimissä

      2,5 vuoden päästä forssalaiset maksavat kaikkien oleskeluluvan saaneitten toimeentulotuen ja asumisen kun valtionavustukset lakkaa. Nyt ei vielä tunnu missään, sossu jakaa valtion kassasta, vaikka sekin on meitin veronmaksajien rahaa, mutta parin vuoden päästä kun menee kunnan varoista, kyllä kunnan veroprosentti pomppaa. Sitten jo tuntuu työttömälläkin kun työmarkkinatuestakin menee ennakkoveroo 20%.

      • Ndnddmzl

        Montakohan niistä täällä 2.5 vuoden jälkeen on? Kyllä niillä on tapana valua isompiin kaupunkeihin.


      • luissajaytimissä

        Mellä on PYSYVÄ vastaanottokeskus ja aina kun joku muuttaa vastaanottokeskuksesta muualle, sinne tulee uusia tilalle. Ei meiltä matut lopu ikinä, vaikka kuinka niitä lähtis Hesaan tai muualle Vorssaan yksityismajotukseen. Olisi hyvä nytkin jo tietää turvapaikanhakijoitten vuoden aikana Forssalle aiheuttamat kustannukset, joita valtio ei korvaa, vai onko salaista tietoa? Forssan Lehti saisi tehdä asiasta jutun. Tutkivaa journalismia, kysellä vähän tietoja Järvenpään Leenalta, joka on talouspäällikkö ja nyt vt kaupunginjohtaja. Ollaanko voitolla vai häviöllä, melkein lottovoittoa meille luvattiin ja kokonaista 13 työpaikkaa!

        Lopulta meillä on varmaan kaikki Suomesta hylkäävän turvapaikkapäätöksen saaneet hakijat, jotka ei suostu lähteen maasta ikinä pois. Kyllä meiltä Vorssasta sitten työvoimapula lakkaa. Työttömyysprosenttimme onkin vaan 15...

        Kiitos päättäjiemme, joita emme enää ikinä enää äänestä!


    • perSahdus

      Juo kiljua VVO kolhoosin keittiössäsi. Siellä olet edelleen lintukodossa ja turvassa. Mutta. Ei itkeä saa, ei meluta saa, ISIS voi tulla ikkunan taa, vainoharhat pintaan taas käy.

    • nahkahattu

      No vielähän niitä vaaleja tulee,vai mitä kaisa!...

    • PaikallaOllut

      Tuossahan ne jo ottivat käyttöönsä kirjaston ensisijaisesti alle 16-vuotiaille tarkoitetun tietokoneenkin. Kovin parrakkaita alle 16-kesäisiksi 8---D

    • heioikeesti

      kuka v...u ees haluais käydä kultajyvässä?

    • Jdjdjdjjfjf

      Mielestäni todella ällöttävää kun 40-50v lähtevät 18-30 vuotiaden matujen mukaan.

    • katuvaloistavaan

      Ei niitä täällä valoissa näy. Täältä löysin oman 50vuotiaan naisenkin.

      • jfsdfk

        Et kai vaan ole alaikäinen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      122
      6089
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2150
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1982
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1153
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      70
      1151
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1007
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1007
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      922
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      907
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      775
    Aihe