Minulla on Logitech M510 -hiiri (https://secure.logitech.com/en-us/product/wireless-mouse-m510?crid=7), jonka rulla on liian raskas eli ikään kuin olisi jumissa. Olen avannut ja puhdistanut hiiren ja laitoin ohutta öljyä, mutta ei auttanut (kaikki osat hiiren sisälläkin ovat muovia, niin ei voi tehdä mitään). Kertokaa edullinen hiiri, jossa olisi kevyyt rulla.
PS. Ihan turhia nuo lisänäppäimet hiiren sivussa peruskäyttäjälle ja lisäksi sivussa oleva kumipinta kerää likaa. Älkää ostako.
Hiiri jossa kevyt rulla?
8
221
Vastaukset
- niksi-
Laitat siihen ruokasoodaa ja etikkaa, niin se tulee kuntoon.
- Huono-Logitech-M510
Mihin tämä väite perustuu? Ruokasoodaa ja etikkaa käytetään mm. viemärin avaamiseen ja kalkin poistoon kahvinkeittimestä. Meinaatko että hiiri on sisältä niin likainen, ettei toimi? Vaikka olisi, niin miksi juuri ruokasoodaa ja etikkaa???
- Huono-Logitech-M510
Olisikohan seuraava parempi puhdistusaine kuin etikka?
CRC El-Mec Clean sähköosien puhdistaja:
http://www.motonet.fi/fi/tuote/606074/CRC--El-Mec-Clean-sahkoosien-puhdistaja-200ml - niksi-
Huono-Logitech-M510 kirjoitti:
Mihin tämä väite perustuu? Ruokasoodaa ja etikkaa käytetään mm. viemärin avaamiseen ja kalkin poistoon kahvinkeittimestä. Meinaatko että hiiri on sisältä niin likainen, ettei toimi? Vaikka olisi, niin miksi juuri ruokasoodaa ja etikkaa???
Se perustuu siihen, että ruokasooda ja etikka ovat käyttökelpoisia lähes kaikkiin ongelmiin.
- Täsä_on_herkkä
Rulla liikkuu kevyesti, mutta muuten aika halvan oloinen http://www.gigantti.fi/product/tietokoneet/hiiret-ja-nappaimistot/ADVMOUBK/advent-langaton-optinen-hiiri
- Huono-Logitech-M510
Tuo sivussa oleva reikäinen kumipinta kerää kaiken lian, nykyisessä hiiressäni kun on ihan samanlainen eli en suosittelesi kenellekään tuollaista vaikka muuten olisikin hyvä.
- Itse_asiassa
Se ei ole kumipinta, vaan kovaa liukasta muovia :-D
- Sitäpaitsi_
Tuo kromireunainen rulla on liukas, täytyy olla hikinen sormi, muuten lipsuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3910563Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610132- 217921
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776334Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304902- 554727
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174066Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243423- 623137
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2213060