Koira hankinnassa, kokemuksia toyfoxterrier kennel

AnnLiiz

7

1849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PolvikoiraJoppe

      Nettisivuilta katoin että näyttäs olevan sama pariskunta joka myynyt pitbulleja, nimenomaan koiratappelutarkoituksiin (saattaapi harrastaa samaa toki edelleen, mistä sen tietää.)

      Saattaahan nämä kääpiöterrierit tietty olla ihan asiallisesti hoidettuja ja hyviä koiria, ei siinä mitään. Mutta itse en kyllä haluaisi tukea koiratappelutoimintaa - omantunnonkysymys.

      • kuukeliystävä

        googlella löytyy hurjaa tekstiä ja paljon. Todellakin kannattaa miettiä, minkälaista toimintaa haluaa tukea.


    • eimilloinkaanheiltä

      Tienaavat eläinten kärsimyksellä, haluatko tukea?

      Molemmat on tuomittu koiratappeluiden järjestämisestä, se on laitonta eläinrääkkäystä.

      Että totuus näistä kahdesta ei milloinkaan unohtuisi, levittäkää sanaa!

    • Edelleen

      Näyttää vieläkin kasvattavan dunkelit tappulukoiriaan, kierrättäkää ip osoitteenne ulkomaan kautta niin pääsette kotisivulle jossa pitit ovat... :( älkää ihmiset tukeko tällaista toimintaa.

    • iuhöih

      hephep dunkel

    • Anonyymi

      Eläinrääkkääjiä, pitäisi riittää siihen,ettei osta heiltä mitään.

    • Anonyymi

      Up!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      226
      5520
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5074
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4878
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      127
      2136
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1827
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      41
      1699
    7. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      90
      1687
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      14
      1617
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1343
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      380
      1317
    Aihe