Onks hyviä polttarijäyniä tulevalle sulholle? KIIRE!

bestmän-the best of the men

Jou kurkot!

Kaveri on menossa naimisiin ensi viikonloppuna. Aiomme pitää polttarit torstai-iltana hesan keskustassa. Yks idea on viedä se Studio Veronican sessioon, lisäksi aikaisemmin viagra juotettuna salaa!!!

Tuossa vähän tyylisuuntaa, minkälaisia ideoita tarvittais. Asialla on todella kiire!!!

9

7912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • claas

      me laitettiin kaveri karhupuvussa ympäri juovuksissa (ei nimeään muistanut) oulun junaan, ja kaveri oli oulun päässä avussa kyllä. taskuun laitettiin vihreät sukkahousut ja outu puhelinnumero, poskeen huulipunajälkiä. hyvä meininki.

    • hauskaa!

      ahahahaha ! ahahahha !!

      viekää vaikka ihan oikeeseen homobaariin kanssa!! kelaa miten jännää se vasta olisi, että hui hui!

      huomaa taas kun maalaiset on asialla.

    • saa

      pitää polttareita paria päivää ennen!!!!!!!!
      Perkele..
      Mitä jos luokkaantuu tai tulee mokattuu pahasti..
      Yks tuttu meni kännissä naimisiin ja katuu sitä lopun ikäänsä.
      Sen pitäisi olla paras päivä, eikä tarvisi enää murehtia viime yön juttuja.

      • marina

        oli polttarit koska hyvänsä, niissä ei saa tapahtua mitää sellasita, mitä sulhanen tai morsian katuis. on bestmanin ja kaason tehtävä hoitaa, että kaikki sujuu morsiusparin (sekä polttareita juhlivan, että kotona odottavan) kannalta moitteetta.

        on epä-ystävyyttä (yleensä kai kaaso ja bestman ovat morsiusparin ystäviä!?!) aiheuttaa jommalle kummalle suunatonta murhetta -varsinkin hääpääivän edellä- koskaan ystävyyden aikana, mutta varsinkaan kunnia tehtävässä!


      • Bestmän - the best man

        Ihme palautetta. Täällä on ilmeisesti tapana, että kysyjä mollataan maan rakoon. Kukaan ei vastannut kysymykseeni, vaan tuli pelkkää v-tuilua.

        Ensinnäkin, kaveri on itse rankka bailumies, ajateltiin antaa takaisin samalla mitalla.

        toiseksi, sillä on KOKONAINEN VUOROKAUSI aikaa toipua!!!

        Asiallisia vastauksia, toivon.


    • mariiqa

      Oletteko tulleet ajatelleeksi, että morsiamesta, eikä sulhasesta ehkä ole tuonkaltaiset polttarit niin kovin hauskoja.. Jäynää saa olla, mutta hei haloo ihmiset, järjenkanssa käytettynä. Polttareidenkin pitäisi olla sellaiset mitä muistellaan hymy suupielessä.

      • ihan miesten juttuja

        aaargh! kyllä meillä ainakin mies innostu tollasesta jäynästä. hekotteli ihan että voi sitä poika parkaa.
        huumoria hyvät lukijat!


      • Anonyymi

        Ei saaketti mitä ruikuttajia kaikki foorumit täynnä. Naiset ei vaan ymmärrä..


    • miten meni?

      noh mites polttarit meni. ois kiva kuulla. :D ja miten ne häätkin sitten meni? ois oikeesti kiva kuulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      449
      2928
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      104
      2152
    3. 170
      1766
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1662
    5. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      102
      1627
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1268
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1154
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1120
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      992
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      38
      989
    Aihe