http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2290704
Ei taida olla ihan koko perheen ravintola. Mitähän perheen pienimmät tuumivat, kun ravintolavieraat toivotetaan tervetulleiksi keittiöveitset pystyssä. Kuvan ottajalle tämä lienee ihan normaalia ruokailukulttuuria.
Pelottava ravintola
K.Heinola
2
130
Vastaukset
Yhden illan taide pläjäys. Ei erikoisesti tarkoitettu millekkään ikäluokalle kunhan jätät paljon rahaa että he pääsevät voiton puolelle tuotoissa. Nimittäin jos yleensä pääset sisälle vaikka taidat olla pelkkä tapahtuman mainostaja ja lapset ei anna tippiä?
- K.Heinola
Kyseinen veitsimies työskentelee helsinkiläisessä yhden Michelin-tähden ravintola Askissa, joka ei tietääkseni ole mikään "Yhden illan taide pläjäys". Menisitkö tuohon ravintolaan, jossa ravintolavieraat toivotetaan tervetulleiksi keittiöveitset pystyssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897209- 353811
- 453400
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082336
- 412332
- 1232226
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292139Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401789