Kotisivut???

Voisko joku kertoo mihin voi tehä kunnon kotarit???(esim.Koirista)
Johonki muualle ku expageen!!!
Ja miten sinne voi kopsata kuvia?????????????????
4194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://geocities.yahoo.com/home
Jos omaat hitusenkin englanninkielen taitoja niin voit käyttää paikan omaa Pagebuilderia.

Parempi vaihtoehto on lainata kirjastosta jokin kotisivun alkeita opettava kirja, tehdä sivut kotona ja sitten siirtää ne palvelimella (vaikka sinne geocitiesiin).

Älä tosiaankaan tee mitään expageen. Siellä voi ilmeisesti tehdä vain tietynlaisia sivuja.

Ongelmatapauksissa voit sitten kysellä neuvoja vaikkapa näiltä foorumeilta:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=108&conference=654

http://www.jippii.fi/forumit/kotisivu/

Äänestä
  • mulla on ainakin sinut geocitiessissa ja saa paljon tehtyä ilmaiseksi.. Tässä pakerran juuri koirallekin omia sivuja jotka tulevat olemaan myös geocitiessissa. Se huono puoli siellä on että sieltä tulee mainoksia, mutta se on väistämätöntä ilmaisissa kotisivu paikoissa.

    Äänestä

  • mä kirjoitti:

    mulla on ainakin sinut geocitiessissa ja saa paljon tehtyä ilmaiseksi.. Tässä pakerran juuri koirallekin omia sivuja jotka tulevat olemaan myös geocitiessissa. Se huono puoli siellä on että sieltä tulee mainoksia, mutta se on väistämätöntä ilmaisissa kotisivu paikoissa.

    Ne mainokset nyt on aina pieni miinus, mutta ei geocitiesin mainokset sentään ole sieltä pahimmasta päästä.

    Äänestä

  • mä kirjoitti:

    mulla on ainakin sinut geocitiessissa ja saa paljon tehtyä ilmaiseksi.. Tässä pakerran juuri koirallekin omia sivuja jotka tulevat olemaan myös geocitiessissa. Se huono puoli siellä on että sieltä tulee mainoksia, mutta se on väistämätöntä ilmaisissa kotisivu paikoissa.

    Ei tarvitse välttämättä noista mainoksista kärsiä. Esim. maikkarin internetliittymässä on kotisivutila ja mukana myös kotisivueditori. On ilmasta, ei mainoksia..

    Kukaan ei käske missään käyttämään heidän soittosarjojaan netissä, kotisivutilaa voi muutenkin käyttää, oli nettiyhteys mikä tahansa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


*tietämättömät* kirjoitti:

Voisko joku kertoo mihin voi tehä kunnon kotarit???(esim.Koirista)
Johonki muualle ku expageen!!!
Ja miten sinne voi kopsata kuvia?????????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu