Moi pässinpäät

LammasLammas

Miten menee? Haluatsä turpaas?

Aloitan 20 peliveikkauksen pelisarjan, jonka tarkoitus on osoittaa ettei kannata pelata suomen peliveikkauskohteissa pelimerkkiä 2, koska kotijoukkueet haluavat miellyttää kotiyleisöä niin paljon, etttä voittavat kotona ja häviävät vieraissa, tämän kun tajuat ja panostat tämän mukaan niin jäät voitollle pitkässä juoksussa. Ja tästä juoksusta tulee 20 ottelun mittianen, pysy mukana ja voita kanssani. Jos ensimmäinen pelivihjeeni ei toimi niin jossain vaiheessa toimii, laitan pelivihjeiksi vain kotivoitot ja tasapelit ja vain Suomen ottelut, koska niissä korostuu kotivoittoisuus.

Ajattelitko pelata suosikkijoukkueesi vierasvoiton puolesta ja suomalainen joukkue kyseessä?

Älä tee niin.

Aloitan tasapelillä, onnkoittanut tasapelin aika, huomaamme sen mm. Turun interin 4:n pelin tasapelisarjasta, joka on mitä ilmeisimmin tavoiteltu sarja, koska heillä ollut ihmeteltävän vähän aiemmin kauden aikana tasapelejä.

AC Oulu - JJK , tasapeli, luultavastoi 1 - 1

Aloituserä 0 - 0 ja toisessa erässä 1 - 1

Plei alkaa tänään klo 18.30 ja laitan vihjeen tarkoituksella aina " viime tingassa ", jotta pelaajat eivät näe tätä, eivätkä reagoi prelisuotituksillaan tähän kirjoitukseeni.

Kakosvihjeeni tulee hajuaistini mukaan. Maalin nämä haluavat tänään tehdä ja sulassa sovussa sen maalin toinen toisilleen suovatkin.

Eli kaksi maalia tänään tehdään, joten........2 - 0 piip piip mutta ei kuitenkaan 0 - 2 piip piip, sillä korvasyyhyn ja silmäluteisuuteen nämä vetoavat, kotona voittaen tai tasapelaten, suomalaiset jalkapalloseurajoukkueet tilastojen mukaankin, onko tilastot sinulle tuttuja täsäs asiassa, jos ovat niin tiedät etten jauha skedaa vaan pelaat vihjeeni mukaan tai olet pelaamatta, tosiaan tuota 2 -0 tulosta pelaisin varanumerona.

6

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LammasLammas

      0 - 1 ensimmäinen puoliaika pelattu nyt, joten toien puoliaika päättyy 1 - 0, yhteistulos, kuten sanoin ennen ottelua.. 45 plus lisäaika edessä vielä.

      Ja kun peli on ohi niin maalilukemat mienevät 1 - 1

    • LammasLammas

      Ensimmäinen pelivihjeeni meni hieman ohi, sellaista sattuu, ainahan ei voi voittaa.

      Nyt on pelisarhjan toisen pelikohteen vuoro. Tällä kertaa pelikohde on SJK - Ilves. Laitanko siihen jälleen saman tuloksen vihjeeksi, 1 - 1 ? En laita vaan laitan 2 - 0. Ilves on ihan pilves. Puolustaa minkä jaksaa ja sitten retkahtaa ja SJK laittaa maalin, pari tai kolmekin sisään ja näistä vaihtoehdostista valitsen sen 2 maalia nollaa vastaan.

      Ajatellaan että pelipanokset ovat aina 1000 € per peli. Kertoimenhan löytää sitten veikkauksen pelikohteista kun pelaan näitä veikkauksen pelauttamai tulosvetokohteita.

    • LammasLammas

      Kakkosvihjeeni osui merkkinsä puolesta, kotivoittoo numeroin 4 - 0 SJK:lle. Tulooksen veikkasin taas väärin mutta oikean tuloksen veikkaaminen ei ole ihan yksinkertainen asia.

      Kolmas yritykseni on tänään, Ilves - ROPS, näistä kahdesta luottaisin ROPS:iin mutta he ovat viime peleissä theneet paljon maaleja, tänään tekevät korkeintaan yhden, vieraissahan suomalaisjoukkueilla ei ole samaa pätemisen ja miellyttämisen tarvetta kuin kotijoukkueina pelastessaan.

      Ilves on kotijoukkue ja hävisi ilman maaleja vieraissa vastustajan tehdessä 4 maalia. Tänään on tasiasempaa jos oikein ymmärrän. Maaleja tulee vähän. 1 - 1 . Ei tähän oikein ykköstäkään viitsi tarjota kun Ilves on mikä on. Kyllä mä mietin sitä että voisi se voittaakin 1 - 0. Kahtaa mallia tuskin saa, ja kolmas olisi sitten kiven takana. ROPS lopettanee " maalitehtailunsa " tänään ja pitää luovan tauon, enintään 1 maali tiedossa just sen takia kun Ilves on mikä on. Kupsia vastaan ROPS ei maalia varmaan kykenisi enää saamaan.

      Veikkaukseni on siis se 1 - 1. Ei tähän kotivoittoa saa ellei sitten yhden maalin Ilves tekisi toisen erän lopulla. Ensimmäinen erä menee 0 - 0, siitä olen aika saletti.

    • LammasLammas

      Jaro - TPS matsi tänään. Arvioni siihen on 1 - 1.

      Tämä on neljäs vihjeeni. Kolmas vihje osui kohdalleen ja kaikki vihjeet ovat olleet sinne päin. Joten mitenköhäm nyt sitten.

      TPS on suosikki tilastojen mukaan mutta veikkaus laittoi Jaron suosikikis. Suomalaisten pelaaminen vieraissa on kuin lomalle menoa yleensä, häviävät vieraskentällä.

      Luulisi TPS:n voittavan, mutta koska veikkaus varmaan asiat paremmin tietää niin tekisi mieli laittaa sitten ykkösmerkkikin tähän , mutta laitan tasapelin ja tuloksella 1 - 1.

    • enhaluamutta

      Kiinnostaako suomalainen katukendopallo edes tilastotieteen harrastajien pokerikerhoa?

    • LammasLammas

      TPS - JJK 2 - 0.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      203
      6801
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      196
      3501
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      26
      3269
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      184
      2239
    5. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1767
    6. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      88
      1720
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      116
      1462
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1066
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      124
      1058
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      18
      924
    Aihe