Moi pässinpäät

LammasLammas

Miten menee? Haluatsä turpaas?

Aloitan 20 peliveikkauksen pelisarjan, jonka tarkoitus on osoittaa ettei kannata pelata suomen peliveikkauskohteissa pelimerkkiä 2, koska kotijoukkueet haluavat miellyttää kotiyleisöä niin paljon, etttä voittavat kotona ja häviävät vieraissa, tämän kun tajuat ja panostat tämän mukaan niin jäät voitollle pitkässä juoksussa. Ja tästä juoksusta tulee 20 ottelun mittianen, pysy mukana ja voita kanssani. Jos ensimmäinen pelivihjeeni ei toimi niin jossain vaiheessa toimii, laitan pelivihjeiksi vain kotivoitot ja tasapelit ja vain Suomen ottelut, koska niissä korostuu kotivoittoisuus.

Ajattelitko pelata suosikkijoukkueesi vierasvoiton puolesta ja suomalainen joukkue kyseessä?

Älä tee niin.

Aloitan tasapelillä, onnkoittanut tasapelin aika, huomaamme sen mm. Turun interin 4:n pelin tasapelisarjasta, joka on mitä ilmeisimmin tavoiteltu sarja, koska heillä ollut ihmeteltävän vähän aiemmin kauden aikana tasapelejä.

AC Oulu - JJK , tasapeli, luultavastoi 1 - 1

Aloituserä 0 - 0 ja toisessa erässä 1 - 1

Plei alkaa tänään klo 18.30 ja laitan vihjeen tarkoituksella aina " viime tingassa ", jotta pelaajat eivät näe tätä, eivätkä reagoi prelisuotituksillaan tähän kirjoitukseeni.

Kakosvihjeeni tulee hajuaistini mukaan. Maalin nämä haluavat tänään tehdä ja sulassa sovussa sen maalin toinen toisilleen suovatkin.

Eli kaksi maalia tänään tehdään, joten........2 - 0 piip piip mutta ei kuitenkaan 0 - 2 piip piip, sillä korvasyyhyn ja silmäluteisuuteen nämä vetoavat, kotona voittaen tai tasapelaten, suomalaiset jalkapalloseurajoukkueet tilastojen mukaankin, onko tilastot sinulle tuttuja täsäs asiassa, jos ovat niin tiedät etten jauha skedaa vaan pelaat vihjeeni mukaan tai olet pelaamatta, tosiaan tuota 2 -0 tulosta pelaisin varanumerona.

6

208

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LammasLammas

      0 - 1 ensimmäinen puoliaika pelattu nyt, joten toien puoliaika päättyy 1 - 0, yhteistulos, kuten sanoin ennen ottelua.. 45 plus lisäaika edessä vielä.

      Ja kun peli on ohi niin maalilukemat mienevät 1 - 1

    • LammasLammas

      Ensimmäinen pelivihjeeni meni hieman ohi, sellaista sattuu, ainahan ei voi voittaa.

      Nyt on pelisarhjan toisen pelikohteen vuoro. Tällä kertaa pelikohde on SJK - Ilves. Laitanko siihen jälleen saman tuloksen vihjeeksi, 1 - 1 ? En laita vaan laitan 2 - 0. Ilves on ihan pilves. Puolustaa minkä jaksaa ja sitten retkahtaa ja SJK laittaa maalin, pari tai kolmekin sisään ja näistä vaihtoehdostista valitsen sen 2 maalia nollaa vastaan.

      Ajatellaan että pelipanokset ovat aina 1000 € per peli. Kertoimenhan löytää sitten veikkauksen pelikohteista kun pelaan näitä veikkauksen pelauttamai tulosvetokohteita.

    • LammasLammas

      Kakkosvihjeeni osui merkkinsä puolesta, kotivoittoo numeroin 4 - 0 SJK:lle. Tulooksen veikkasin taas väärin mutta oikean tuloksen veikkaaminen ei ole ihan yksinkertainen asia.

      Kolmas yritykseni on tänään, Ilves - ROPS, näistä kahdesta luottaisin ROPS:iin mutta he ovat viime peleissä theneet paljon maaleja, tänään tekevät korkeintaan yhden, vieraissahan suomalaisjoukkueilla ei ole samaa pätemisen ja miellyttämisen tarvetta kuin kotijoukkueina pelastessaan.

      Ilves on kotijoukkue ja hävisi ilman maaleja vieraissa vastustajan tehdessä 4 maalia. Tänään on tasiasempaa jos oikein ymmärrän. Maaleja tulee vähän. 1 - 1 . Ei tähän oikein ykköstäkään viitsi tarjota kun Ilves on mikä on. Kyllä mä mietin sitä että voisi se voittaakin 1 - 0. Kahtaa mallia tuskin saa, ja kolmas olisi sitten kiven takana. ROPS lopettanee " maalitehtailunsa " tänään ja pitää luovan tauon, enintään 1 maali tiedossa just sen takia kun Ilves on mikä on. Kupsia vastaan ROPS ei maalia varmaan kykenisi enää saamaan.

      Veikkaukseni on siis se 1 - 1. Ei tähän kotivoittoa saa ellei sitten yhden maalin Ilves tekisi toisen erän lopulla. Ensimmäinen erä menee 0 - 0, siitä olen aika saletti.

    • LammasLammas

      Jaro - TPS matsi tänään. Arvioni siihen on 1 - 1.

      Tämä on neljäs vihjeeni. Kolmas vihje osui kohdalleen ja kaikki vihjeet ovat olleet sinne päin. Joten mitenköhäm nyt sitten.

      TPS on suosikki tilastojen mukaan mutta veikkaus laittoi Jaron suosikikis. Suomalaisten pelaaminen vieraissa on kuin lomalle menoa yleensä, häviävät vieraskentällä.

      Luulisi TPS:n voittavan, mutta koska veikkaus varmaan asiat paremmin tietää niin tekisi mieli laittaa sitten ykkösmerkkikin tähän , mutta laitan tasapelin ja tuloksella 1 - 1.

    • enhaluamutta

      Kiinnostaako suomalainen katukendopallo edes tilastotieteen harrastajien pokerikerhoa?

    • LammasLammas

      TPS - JJK 2 - 0.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      92
      1507
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      38
      1145
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      920
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      164
      761
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      730
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      200
      685
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      679
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      580
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      578
    Aihe