Maakkulan mitalikahveet

Siellä n.10 hengen porukka näitä A.Paakkasen unelmavävyjä dokaa, niin että yksi ei edes tolpillaan pysy. Saatana ku pistää vihaksi katsella tuollaista.
5345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos noin on, niin kotoutuminenhan edistyy hyvin. Semmoistahan se meno on siellä ollut aina. Paitsi että jaloillaan ei ole pysynyt porukasta paljon kukaan.

Äänestä

Ootellaan vaan että lähtevät torille ketkuilemaan. Vanhan mestarin terassilla olis tuolejakin ettei tarvii maassa istua, kuka kävis kertomassa?

Äänestä

Paakkanen nyt maineesi lopulta mennyt, suosi vain unelmavävyjäsi vai oletko samanlainen hihuli. TUlet saamaan huonoa palautetta, vanha akka suosii mamuja, kysyn minkä takia?? arvailen????

Äänestä

Jaa että Maakkulan rannassa dokataan, kyllä nyt on ennenkuulumatonta toimintaa Jämsässä.

Voi veljet kuinka monta kertaa itsekin tuli aikoinaan siellä ryypättyä ja hoiputtua. Toiset nussi pukukopeilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työssäkäyvä kirjoitti:

Siellä n.10 hengen porukka näitä A.Paakkasen unelmavävyjä dokaa, niin että yksi ei edes tolpillaan pysy. Saatana ku pistää vihaksi katsella tuollaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu