Joko olette tutustuneet Vivaldi selaimeen? Ite asensin tänään sen, vaikuttaa ihan hyvältä kun asensi vielä siihen Adblock Plussan, Flashcontrollin ja ScriptSafen. Vivaldi perustuu Chromiumiin niin pitäs olla luotettavampi kuin Chromen. Vivaldilla näkyy maikkarin videot ilman kikkailuja.
Vivaldi selain
22
3420
Vastaukset
- dww
Sellainen bugi Vivaldissa, että pepperflashplugin ei päivity automaattisesti, joten joudut poistamaan ja asentamaan sen säännöllisen väliajoin, jotta välttyisit erilaisilta flashiin liittyviltä haavoittuvuukisilta.
- 10203050
Hyvältä selaimeltahan tuo vaikuttaa.
Käyttänyt satunnaisesti keväästä asti . . . - Opera.vsVivaldi
Kokeile uusinta Operaa. Mielestäni parempi kuin Vivaldi.
- voisikokeilla
Miten ne asennetaan, ei löydy synapticista?
- ihateubuntu
voisikokeilla kirjoitti:
Miten ne asennetaan, ei löydy synapticista?
https://vivaldi.com/
tuosta - ihateubuntu
ihateubuntu kirjoitti:
https://vivaldi.com/
tuostahttps://www.palemoon.org/
tuollainenkin on - Mitäopimmetaas
ihateubuntu kirjoitti:
https://vivaldi.com/
tuostaMitään pakettivaraston tai synapticin ulkopuolisia paskoja ei ole syytä koneelle asennella ellei ole varta vasten jotain testikonetta käytössä. Minulla meni testikoneen Ubuntu jonkun perkeleen vivaldin takia uusiksi.
- Mitälie_tarkoitat
Mitäopimmetaas kirjoitti:
Mitään pakettivaraston tai synapticin ulkopuolisia paskoja ei ole syytä koneelle asennella ellei ole varta vasten jotain testikonetta käytössä. Minulla meni testikoneen Ubuntu jonkun perkeleen vivaldin takia uusiksi.
Mitä rarkoittaa "pakettivaraston tai synapticin ulkopuolinen"? Voihan sinne lisätä uusia ohjelmalähteitä, jos tietää mitä tekee.
- ihateubuntu
Mitäopimmetaas kirjoitti:
Mitään pakettivaraston tai synapticin ulkopuolisia paskoja ei ole syytä koneelle asennella ellei ole varta vasten jotain testikonetta käytössä. Minulla meni testikoneen Ubuntu jonkun perkeleen vivaldin takia uusiksi.
valhe-emävalhe-tilasto
- En_löydä
Onko tietoa että mistä saa Vivaldista oikoluvun pois?
- En_löydä
Nyt vahingossa löysin oikoluvun. Hiiren oikealla klikkaa osoiteriviä.
Hyvältä vaikuttaa ja täälläkin keskustelun alla ollut KATSOMO.FI toimii ilman mitään kommervenkkeja Ubuntu 16.04:ssa :-)
- Ihme_juttu_on
Mulla taas näkyy katsomo Vivaldilla vain jos asennan myös Chromen. Ilman Chromea ei toimi. Minttiä käytän.
- 2-11
Se on sitä kuuluisaa Lada... eikun Mint-laatua
- Ihme_juttu_on
Piti Chromen kansiosta kopioida libwidevinecdm.so tiedosto ja liittää se Vivaldin kansioon. Eli nyt näkyy katsomo Vivaldilla vaikka Chrome on poistettu. http://www.webupd8.org/2016/04/how-to-get-flash-and-h264-to-work-in.html
- olitosiaan
Suomeksi täyspaska koko viritelmä.... Vikaraporttia pukkas ja piti poistaa.
- Ope.ra
Kokeilin ja poistin, ei toiminut. Vaihdoin uusimpaan Operaan. Mutta mieltymykset ovat monet
- Besser.wisser
Mikä Vivaldista tekee niin mielenkiintoisen, että se pitää ihan väkisin saada toimimaan?
- säveltäjä2
"Väkisin" oli pakko ladata koska kaupasta en löytänyt.
Toiminnassa ei mitään ongelmia, ei edes 10:ssä.
- VivaldiAntonio
Sitä ei taida saada Androidille ? Selasin äsken lataus-sivulla. Löytyi Windowsit, Macit ja Linuxit mutta ei android versiota. Onko tulossa ??
- nsa-selain
Kertoo tuo oletushakukone jo kaiken... microsoftin bing............!
- Anonyymi
Loistava käyttänyt jo parivuotta, eikös tämä ole operan tekijöiden, muistaakseni mainostettiin ettei sisällä seuranta juttuja ollenkaan.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle253170Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122299Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.742193Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051951Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761633Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥431458Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta161365Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1141130
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151106