Haluaisin nähdä sitä idioottia, joka keksii avioeron.
Nykyisin ero on niin helppoa kuin hampurilaisen syöminen. Ei mitään velvoitteita, eikä jälkiseurauksia.
Puhummekko oikeudenmukaisesta valtiosta?
Haluammeko palata luonnolliseen tilaan, että saa kiinni, ken ottaa.
Eikä vain avioeroissa, mutta myös seksissä.
Suomalainen alennettu tietoisuus (kirjainyhdistelmä S-U-O) sallii aika matalaa profiilia ja suosittelee.
Kun Venäläinen puhuu rakkaudesta, hän tarkoittaa sydän rakkautta. Kun suomalaiselle puhuu rakkaudesta, hän ymmärtää sitä seksinä.
Suomalainen yhteiskunta lähenee vapaata luonnon tilaa, jossa seksiä voi ottaa väkisin, eikä jälkiseurauksia ole. Tämä tila on myös Afrikkaan sopivaa.
Suomalainen laki, tuntuu, viime vuosina alensi roimasti moraaliarvoja kirkkovammaisten opetuslapsien pieruista huolimatta, varsinkin kun itse eläkeläiset käyttäytyvät sikamaisesti. Se todistaa, että nuorista ei kukaan pidä huoltaa. Kun luonnollinen auktoriteetti sortuu pahuuteen, äitimuoria myöten, niin ei voi enää puhua rauhasta eikä oikeudenmukaisuudesta. Rappio alkaa.
En ymmärrä miten sellaisessa valtiossa byrokraattinen järjestelmä toimii. Uutisissa kerrotaan korruptoituneista valtioista, mutta suomalaisessa järjestelmässä ei ole kyse paremmastakaan.
Rotuerottelu on voimissaan. Seinäjoen paikallinen natsijärjestö, johon kuuluvat teatteritekijöitä, poliiseja, kunnan virkamiehiä ym. kohdistaa vihaansa myös ulkopuolisiin valkoisiin. Seinäjoki muistuttaa diktatuuria, jossa ei selviydy kukaan muu kuin paikalliseen sukuun kuuluvaa. Samassa Suomi on riippuvainen ulkomaalaisesta osaamisesta ja markkinoista, mutta Suomi erottaa ja rikkkoo ihmisoikeuslakeja Suomessa asuvien maahanmuuttajien kohdalla.
Yksityisellä perheellä on erittäin suuri rooli yhteiskunnan kannalta. Kun perhe on onnellinen, kokonainen, niin yhteiskunta voi hyvin. Ei ole tarvetta erityisille toimeenpiteille: sairaanhoito, vankilat, poliisikontrolli, ym.
On väärin myös asettaa maailmankuvaansa työn tekoon, että työ on kaikki kaikessa, muuten elämässä ole järkeä. Kun maailmassa ei ole järkeä, niin kannattaa lopettaa autoilu ja siirtyä manuaaliseen elämään, jossa itse viljelee maata ja on itsenäinen. Silloin elämässä on laatua. Valmiiksi tehdyssä, ihmiset pakostaan hyppivät toisten niskaan, koska säästivät aikaa jostakin muualta. Ja kun heidän on pakko toimittaa työnsä, koska eivät voi olla toimettominakaan, niin he aiheuttavat itse ongelmia, joita hoidetaan mm. lasten suojelijat tekaistavat syitä kiusatakseen perheitä ym.
Valtio ei tule hoitamaan yksityistä perhettä koskaan. Valtion on luotettavaa, annettavaa perheelle vapauden olla miten se on.
Perhe ei ole turvattu Suomessa, koska perheen itsemäärämisoikeutta ei kunnioiteta. Siihen sekaantuu valtion virkamies, naapuri.
Suomi elää harhassa, että perhe on turvattu, mutta se ei ole totta. Perheitä rikotaan suoranaisesti vailla syitä.
Naiskysymys on tärkeä. Naisia on saatavaa pysymään aloillaan yhden aviomiehensä luona. Kun tätä ei ymmäretä, niin kaikella muulla ei ole väliä. Kun ihmiset eivät osaa olla perheessä yhdessä, niin kaikki muu on turhaa ja väärin, koska henkilökohtaisesta perheestä alkaa yhteiskunta. Lännen yhteiskunta on vaarassa juuri sen takia. Epäilen, että muslimeilla olisi vastausta Lännen ongelmiin, koska heillä näkyy olevaan ensitärkeä perheen pysyvyys.
VAIN YKSI AVIOLIITTO. Family News
Vihalintu2v
0
75
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251935- 128875
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.126665- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90575- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko64520Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi299512- 12497
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9483Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36472Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32451Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406