mun sympatiani on täysin timpen puolella.eihän se ole pakottanut niitä likkoja avaamaan nappejaan,muutenhan kyseessä olisi raiskaus.15 vuotias tietää kyllä mitä on tekemässä ja osaa puolustaa itseään jos se olisi väkisin makaamine.mä säälin vaikka se onkin sairautta ni niitä likkoja jotka ovat tämän aiheuttaneet timpelle ja hänen perheelleen.muistan itse kuinka olin 15 vuotias ja jos joku hyvännäköinen kundi kysyi ikääni ni en varmaan kertonut totuutta vaan kyllä pari ikävuotta tuli lisää joten uskon kyllä että timpe on luullut tyttöjen olevan yli sallitun iän ja mikäköhän sekin on?eikö rippileirin käynyt saa naimaluvan?tämä juttu haiskahtaa kyllä kovasti ja varsinkin likkojen suunnalta.kuka ne pakotti?uskon että kumpikin osapuoli on ollut täysin mukana tässä sessiossa!se on vaa joku kosto kun timpe ei olekkaan vannonut ikuista rakkautta tyttöjä kohtaa ja jättänyt piene loven tyttöjen sydämmeen ja nyt kostetaan.toivon mukaa myöskin oikeus sen näkee.no ei voi kuin katsella mitä tuleva tuo tullessaa.
eihän se kuitenkaa ole pakottanut!
iinuli79
122160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kyllä kertoo miehen taipumuksista. Ajatelkaa nyt vähän! Tuon ikäinen perheellinen mies käy paneskelemassa alle 16v. tyttöjä, olkoonkin että he lienee valehdelleet ikänsä. Totta hemmetissä ne näyttävät todella nuorilta! Umpipedofiilihan se on!!
Niin... sehän on niin, et sillä ei ollu sillon perhettä, ei ollu ees tavannu vaimoonsa. Ja ne tytöt on nyt jo parikymppisiä. Et Timpe oli sillon nuori ja tytöt nuorempia. Ei sitä tiedä, minkä ikäsiä tytöt on nykyään. Jos 15-vuotiaat hengaa k18 paikoissa, ei niiden ikää voi tietää.
Voi hellanjettas sentäs.
Tällaista tapahtuu koko ajan, mutta nyt kun on kyseessä julkkis niin kyllä löytyy kansalaispoliiseja ja munan leikkaajia koko vitun sivun täydeltä.
Eihän normaalisti tosin kukaan ilmoita poliisille jos on omasta tahdostaan joskus alaikäisenä sekstaillut. Tai en minä ainakaan. Herääkin kysymys, että miksi tässä tapauksessa näin on tehty.
Umpipedofiili käyttää hyväkseen pikkulapsia ja se on ihan eri asia.
Ei tietystikkään ole oikein olla alaikäisen kanssa, mutta mehän emme tiedä koko totuutta. 15 vuotiaana tytöt on monesti jo kypsiä ja vanhemman näköisiä.
timpe oli aviossa nykyisen vaimonsa kanssa jo 26-vuotiaana, eli jo silloin kun nämä ensimmäiset epäillyt hyväksikäytöt ovat tapahtuneet. Tiedän kaveriporukastani myös yhden joka harrasti noihin aikoihin sexiä timpen kanssa ja oli myös avoimesti kertonut perhe taustansa. Joten puhu vaan asioita joiden tiedät olevan totta!
My bad
kun toikin on aikanaan joku viiskymppinen, niin sit umpipedofiili onkin jo kypsä. Nyt se on vielä "raakile" kuten ne pikkutytöt silloin vuosia sitten ja VIIME SYKSYNÄ pani.
Timpe on lynkattu julkisesti sen perusteella mitä jossain seiskassa lukee!!! Ajatelkaa seiskan toimittajat itse jos koko teidän ura ja tulevaisuus tuhotaan ja tuskin uskaltaa enään ulkona liikkua. Ja kaikki siksi että Timpe on rakastellut parin TYRKYN kanssa. Se on poliisin asia selvittää onko tapahtunut jotain rikosta. Itse pistelin 15-vuotiaana yli 30 v naisia ja muutaman kerran otin jopa rahaa kun tarjottiin eikä tulisi mieleenkään nostaa jotain haloota siitä! Tytöt tajusitte kyllä mitä te teitte seksin suhteen mutta siihen että tajuaistte mitä te olette tehnyt nyt Timpelle teidän järki ei riitä. Olette tehnyt sellasta mitä ei enään saa tekemättömäksi
Poliisit ei ihan mitättömästä syystä pidätä eikä vangitse.
Molempiin tarvitaan perusteet, ja vangitsemiseen todisteet. Molempia on poliisit mitä ilmeisimmin löytäneet.
Ja se, että tyyppi on ns. julkkis, ei minun silmissäni merkitse muuta kuin, että mätämunia löytyy heistäkin. Julkisen asemansa takia hänen tekemisensä on kaikkien tiedossa toisin kuin pedofiili Matti Meikäläisen tekemiset.
Kyllä asia mielestäni on niin, et 26v. joka kumminkin lasketaan aikuiseksi pitäisi ymmärtää ettei alle 16v. voi ja osaa vielä analysoida tunteitaan. Olen sen verran vanhempi et mielestäni 15v. on vasta aikuisiän kynnyksellä -toki paljon eväitä aikuisuuteen on jo siinä iässä saatu- muttei näissä asiossa vielä ole ymmärretty, ettei joku julkkis ole elämän rakentamiseen ratkaiseva. Sitäpaitsi juridisesti ajateltuna on käsittämätöntä ettei ihminen joka tekee työkseen radioohjelmia 10 - 18 vuotiaille ymmärrä sitä, että tytöt saattavat näyttää 12-15 vuotiaina yli 16 vuotiailta. Summa summarum, järki on tietoisesti laitettu seisomaan, koska vehje seisoo! Nyt vaan selitellään
Kirjoitin tuolla ylempänä:
"Ei pakotettu?! Pakottamista voi olla monenlaista. Se, että uhataan nyrkkiraudan kanssa ei ole ainoa pakottamisen muoto. Moni käyttää juuri hyväkseen sitä, miten 14-15 -vuotiaat haluavat yli kaiken olla "aikuisia". Ei heitä oikeasti kiinnosta seksi 10 vuotta vanhemman kanssa, mutta taikasanat "oletsä vähän lapsellinen" tehoavat tuon ikäisiin kuin veitsi voihin. Kun omaa elämänkokemusta ei vielä ole kertynyt, heitä on todella helppo johdatella."
Ja se sopii myös tähän topikkiin.
Omista teinivuosistani ei ole vielä niin pitkä aika, ettenkö muistaisi millaista se oli. Vaikka, näin jälkeenpäin muistellen, tuli tehtyä monia aika päättömiä ja lapsellisia juttuja, hyppääminen sänkyyn itseä selvästi vanhemman tyypin kanssa ei niihin kuulunut. Teini ja aikuinen eivät kuulu samojen lakanoiden väliin, sen tajusin jo 15-vuotiaana, kuten aika helvetin moni muukin ikätoverini.
Ja sitten täällä vielä kirjoitellaan, että "mä ainakin teininä makasin aikuisten kanssa, kyllä nykyajan teinit on jo niin kehittyneitä". Juoskaa nyt mutkia, jumalauta.
Joskus keskiajalla oli tapana, että naispuoliset naitettiin heti kun kuukautiset oli alkaneet. Niistä ajoista ihmiskunta on onneksi jo kehittynyt, ja miettikääpä vain miksi?! Jos ihmiselle tekisi hyvää aloittaa sukupuolielämä heti kun ensimmäiset viitteetkin sukuouolielinten kehittymiseen ovat ilmenneet, eläisimme varmasti edelleenkin sellaisessa yhteiskunnassa. Miksiköhän nyt emme?
jesii!! onhan täällä joku täyspäinenki;)
Jepu jepu, kallis vastustaja! ja muutkin...
Muistakaammehan, että sama siis koski usein myös miespuolisia lapsukaisia. Pojatkin saatettiin naittaa ihan infantteina, pääasia oli jälkeläistuotannon turvaamisessa, naitettujen lasten kehitysasteesta, mielipiteestä jne. piittaamatta. Onneksi olemme siitä asteesta edenneet. OLEMMEHAN?