Uuraisten kade pässit !

Toimi.liaatKeisarit

Varmaan Suomen pahin joukko, ruokkivat toinen toisiaan myrkytyskirjoituksilla, mutta karavaani kulkee ja kadepässit itkevät joukolla ;))))

7

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MaanKuuluUurainen

      Assuukohan siellä Uuraisilla muitakn kuin vain Toimi, Keisari, Heli ja sen Renki?

    • niii-in

      Eikös Toimi asu nykyään Jyväskylässä.

    • Seniili-Pukki

      Eikös Suomeen tullut joku aika sitten uusi juhlapäivä? Sehän on se Toimi Kankaanniemen Ilmestymispäivä.

      • HelunaJaToimi

        Ei se ollu uusi juhlapäivä, Heluntain se vaan korvasi.
        Hallelujaa, Toimi ajaa Helunaa lujaa!


    • paavotar

      Poikkesin tänne kuukkalaisten palstalle, ja en voi kuin ihmetellä , eikö tänne mieltään purkavilla ole ajatuksia yhtään mistään muusta kuin huutokauppa pariskunnasta ?? ja Kankaanniemestä TÄH ? Syyskuulta asti jatkunu sama jäkätys , eipä voi muuta sanoa kuin että , sori vaan ,mutta tulee mieleen Pölhö Kustaa jolla oikein iso papukaija,joka hokee kolmea sanaa, Aki,Heli,Markku. . . .Aki,Heli,Markku

      • Turhiajulkkiksia

        Eipä nuo paskalehdetkään osaa musta puhaua kuin pariskunnan avautumisista ja vieläpä valituksista...sitä saa mitä tilaa.


    • päivääpäivää

      Ihan ite tyrkyttävät lehtiin juttuja ja varmaankin saavat tonnin jos toisenkin kun itkevät köyhyyttään ja sukeuttaan. Kuinka monta julkkista on Suomessa joista ei iltapäivälehdet kirjoita sanaakaan. Nämä Uuraisten tasapäät ovat niitä 7 päivää lehden julkimoita, samassa sarjassa Tauski ja MattiN, vaikkei Aki, Markku jne olisikaan ryyppymiehiä ja Heli naisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2734
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      264
      2326
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1423
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1092
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      97
      1050
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1023
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      942
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      57
      841
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      281
      794
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      781
    Aihe