Varmaan Suomen pahin joukko, ruokkivat toinen toisiaan myrkytyskirjoituksilla, mutta karavaani kulkee ja kadepässit itkevät joukolla ;))))
Uuraisten kade pässit !
7
270
Vastaukset
- MaanKuuluUurainen
Assuukohan siellä Uuraisilla muitakn kuin vain Toimi, Keisari, Heli ja sen Renki?
- niii-in
Eikös Toimi asu nykyään Jyväskylässä.
- Seniili-Pukki
Eikös Suomeen tullut joku aika sitten uusi juhlapäivä? Sehän on se Toimi Kankaanniemen Ilmestymispäivä.
- HelunaJaToimi
Ei se ollu uusi juhlapäivä, Heluntain se vaan korvasi.
Hallelujaa, Toimi ajaa Helunaa lujaa!
- paavotar
Poikkesin tänne kuukkalaisten palstalle, ja en voi kuin ihmetellä , eikö tänne mieltään purkavilla ole ajatuksia yhtään mistään muusta kuin huutokauppa pariskunnasta ?? ja Kankaanniemestä TÄH ? Syyskuulta asti jatkunu sama jäkätys , eipä voi muuta sanoa kuin että , sori vaan ,mutta tulee mieleen Pölhö Kustaa jolla oikein iso papukaija,joka hokee kolmea sanaa, Aki,Heli,Markku. . . .Aki,Heli,Markku
- Turhiajulkkiksia
Eipä nuo paskalehdetkään osaa musta puhaua kuin pariskunnan avautumisista ja vieläpä valituksista...sitä saa mitä tilaa.
- päivääpäivää
Ihan ite tyrkyttävät lehtiin juttuja ja varmaankin saavat tonnin jos toisenkin kun itkevät köyhyyttään ja sukeuttaan. Kuinka monta julkkista on Suomessa joista ei iltapäivälehdet kirjoita sanaakaan. Nämä Uuraisten tasapäät ovat niitä 7 päivää lehden julkimoita, samassa sarjassa Tauski ja MattiN, vaikkei Aki, Markku jne olisikaan ryyppymiehiä ja Heli naisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656212Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv922793Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am381472Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 66912
- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903