Heips. Haluan ilmoitella teille tälläisestä, että kannattaa varoa Ilpo Niemi nimistä kuljetusfirmaa. Kyseiseltä firmalta ei kyllä kannata ostaa yhtään mitään kun on olemassa parempia vaihtoehtoja Pirkanmaallakin. Tarkoitan siis tätä yritystä http://www.kuljetusilponiemi.fi. missää nimes EN suosittele kyseistä Ilpo Niemi kuljetus- ja muuttofirmaa. Ensinnäkin mulla oli muutto, ja kyseiset kuljetusmiehet kolhi pahasti huonokalut rikki. Myös koko palvelu oli äärimmäisen hidasta ja mielestäni ylihintaista. Kaiken lisäksi Ilmeisesti kuljetuksista vastuussa oleva henkilö (Martti taisi olla nimeltään) oli äärimmäisen vittuilevan oloinen. Reklamaatiota ei otettu tosissaan, ja siihen vastattiin todella vittuilevaan sävyyn. Hyvin lähellä oli kokoasia et ois menny kuluttaja-asiamiehelle. Siis kannattaa välttää tätä Kuljetus firmaa Tampereella nimeltään Ilpo Niemi! www.kuljetusilponiemi.fi Tässä on nettisivu. Niin tuota kannattaa välttää ehdottomasti jos ei halua huonekalujaan rikki, maksaa turhasta sekä saada vittumaista palvelua! Harkitsen kyllä some julkaisunkin tekemistä tästä asiasta. On hyvä jakaa kokemuksia paskoista yrittäjistä, että saatais jotain järkeä heidänkin toimintaan Suomessa.
Onkos teille tapahtunu kamaluuksia muutoissa?
Kannattaa karttaa Ilpo Niemi nimistä kuljetusfirma
5
4492
Vastaukset
- kurpakoski
Moi, olisi hyvä tietää aloittajan koko nimi kun noin reippaasi motlaa.
- Kyrpälahti
Sä oot varmaa martti. SUn kantsii muistaa käyttäytyä puhelimessa paremmin. Tai kerran iltalehdellekkin vielä sen miten huonosti kohtelitte mun huonekalui ja reklamaatiota
- Niinatampere
juu samaa mieltä kyseisestä firmasta et itse johtaja ajaa vaan mersulla ja on tosi tökerö asiakas palvelija ja mitä muuttoon tulee niin kallista ja amatöörimäista palvelua ja kanatajat tosi hitaita mutta taukoja ainakin jaksavat pitää :)
- Anonyymi
Moro,
pahoittelen, että teillä on ollut negatiivisia kokemuksia. Meillä on kyllä tosi positiivinen meininki täällä ja tahtotila palvella kaikki asiakkaat ensiluokkaisesti.
t. firmassa työskentelevä- Anonyymi
Ei pitäny paikkaansa!! Tunarit siä muutti, koululaiset, vuokrafirman porukka etc !! Ja Markku oli se kenen kans oot jutellu...laiska mulkku mieheks !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853541
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1871403- 771387
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401070Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 45887
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835