A/Tyhjät nyt kadut mä nään
B/Hiljainen on kylätie
C/Katson autiota hiekkarantaa
D/Päättyneet on päivät
E/Metsässä liiku ei lehtikään
F/Minne kukat kadonneet
G/Kuin tuhka tuuleen
H/Hän mennyt on
I/Viimeisellä rannalla
Mikä tunnusmusiikki palstalle sopisi
10
224
Vastaukset 10
- Psykoterapeutitar
J/Whole lotta love
K/Easy livin' - bessie-
Nämäkin voisivat hyvin sopia 60 palstalle:
Syyslaulu (tai Höstvisa) Cumuluksen esittämänä.
Oi niitä aikoja Päivi Paunun esittämänä. - korppikorpinsilmää
Lähtöhetki
Takaisinpaluu
Kävin kylässä kerran
Kerran saavun takaisin - Alzheimer
Ö/ Veikko Lavin kappale "Dementia senilis".
Keskellä yötä voi vain tulla mieleen jotain tämän kaltaista:
https://youtu.be/H61RVkoS9vk- prnoo
Juha Vainion Isojen poikien laulut.
- staka
Jospa se 'rakkaus' vaan kuihtuu, myös palstaan, jos se ikuna on rakkautta ollutkaan...
No ei kai ;-))
https://www.youtube.com/watch?v=HX3oG5qZm8A&list=PLdnQe8AfigLUTHkjT0DHAc5CP9SPioE9l- otalöysinrantein
mielestäni tämä : ota löysin rantein ,älä jännitä. veikko lavi laulaa
- Heikunkeikku
Mikään, ei kertakaikkiaan mikään tunnusmusiikki sovi palstalle. Aina joku sanoo, että plääh ei hyvä, ei hyvä.
Me palstalaiset tykätään jos joistakin kipaleista. Mun hyvä on jonkun paha. Jos vetäsen MUN mielestä ihan hirmuisen hyvän, niin joku visertelee, että meehän muualle.
Voisin ehdottaa Heino Kasken Yö merenrannalla, mutta ei ei ei ei, en ehdota. Se ei käy kuitenkaan. Pidetään vaan omat musiikit ittellämme.- SambaSuomenlinnaan
Enää ei ole kaihoisia merimies aiheisia biisejä sloganilla "aavan meren tuolla puolen tai ilta välimerellä" tms.
On jäljellä humalansekainen hoilotus "ilta itämerellä" kun lähi purtelot seilaavat tallinnaan tai tukholmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562