hei.mahtaisiko kato asiakkaista johtua siitä,että hinnat on niin korkeet?kuka hullu tulee nesteeltä ostamaan esim.maitoa kun sen hinta teillä on n.s. ryöstöö.pudottakaa hintoja,ni rupeaa asiakkaita olemaan pilvin pimein.nesteketjuun tällaiset terveiset.
nesteoilkoskiportti
huoltis
31754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Yhdenohituksentaktiikalla ajan kyseisen yrityksen ohi !!!
Kuka idiootti tekee ruokaostokset huolto-asemalla?Ja tuo nesteen paikka on jotenkin riivattu.Jos ei edes McDonald's menesty tuolla niin tontissa on vikaa.
Säteilee vanhaa unionin löpön hajuu.
Onko edes oikeutta sulkea ketjun liikettä omiin aikoihinsa? Mitähän neste sanoo kun pidetään auki miten lystää
Muutenkin koko äijällä tuntuu kyrpä kasvaneen otsaan!!
Täysin paska asema ja joutas sulkea
Loppunsa edellä mesoaa. Vastaavalla tavalla öykkäsi Pyy Komilassa viimesillään ennen loppua.
kannattaisko yrittää takas bussikuskiksi? paitsi,että jos pysäkiltä ei ole lähtijöitä,niin seuraavaa vuoroa en aja.ei tälleen,mika.
Ärjään kopsahti.
Tuommosen valittajan asemalle en ikinä mene ja kehotan muitakin kiertämään kaukaan,antaa kitistä yksikseen.
Limu kauppa ei pidä pinnalla
Siinähän taitaa olla Koti-Pizza ja Scanburger? Roskaruokaahan ne on mutta onko ne syötäviä? Kuka pizzat tekee? Entäs ScanBurger ateriat?
Vituttaahan se jos ei oo rahaa. Menkää töihin s aatanan hampit, koettakaa ite yrittäjinä.
Menisi oikeisiin töihin eikä yritttäisi esittää toimitusjohtajaa. Kassalle myymään bensaa ja tupakkia. Tai kävisi vaikka kouluja insinööriksi niin pääsisi hommiin...
Nyrpeitä akkoja töissä, autonpesukone pilaa maalit, helevetin kalliit hinnat. Miksiköhän ei kansa sankoin joukoin sinne vaella.
Ei Täällä kannata yrittää mitään . kokeilin minäkin jäi vaan iso kasa laskuja, nyt ulosotto ahistelee... antaa mennä vaan kaikki. ei kai ne kuitenkaan tapa?
Ei ne eero tapa...
Se mäkkärin lopettaminen oli vikatikki. Kyllä joka kaupungissa pitäsi olla että junnut saisi euron jyystöjä!
Ei tällainen asiakkaiden ja muiden myymälöiden syyllistäminen, vaikka itse kiistää samaan hengenvetoon sen, johda ainakaan parempaan tuloskehitykseen, se on varma.
Huonojen asioiden toitottaminen oikein paikallislehdessä antaa sellaisen negatiivisen signaalin, joka aina jysähtää mieleen, kun kyseisen yrityksen näkee. Eikö bisnesmaailmassa pitäisi keskittyä olennaiseen, eli oman bisneksen kehittämiseen ja omian vahvuuksien markkinointiin. Pitää ne ongelmat ainakin julkisuudesta pois, omissa piireissään.
Ohi tulee ajeltua, niinkuin on tullut aina. Ei ole ollut sellaista asiaa, joka olisi nesteelle ajattanut.
Aivan totta ja sulkemisesta ilmoittaminen olisi voinut kirjoittaa oikein. "asiakas kato" on muuten yhdys sana
hei.kai tuo edellinen kommentti on tsoukki?;D
Taitaa omistajan ylpeys asiakkaita kohtaan kaataa tämän aika joutuin. Nöpö nenä pystyssä mennään ja ei ole asiakas se kuka on oikeassa
Se edellinen "kauppias" oli vielä karkeampi esitys. Itsekehu haisi kauvas ja karkotti asiakkaat käytöksellään. Kahvi vanhaa kun kauppa ei käy ja hinnat korkeat. Ei ole meikäläisen mesta. Osa myyjistä oli asiallisia ja tekivät töitä, sitten toisista ei ollut mihinkään. Mennään sitten sinne Prismaan.
Lopettakkaa nyt hyvät ihmiset tuollainen pienen yrittäjän moittiminen ja osoitetaan yhdessä tukemme nuorelle parille eli nyt joukolla särpämään olutta ja siideriä nesteelle. Halvempaa se siellä on kuin jossain homeisessa räkälässä. Ja paremman tuoksuisia ihmisiä.
tuo on kyllä totta ,että homeinen jus..eiku räkälä ei kyllä vedä vertoja koskiportin nesteen sisäilmalle,mut nesteketju kokonaisuudessaan vois tiputtaa hintoja.tsemppiä Mikalle ym.eihän se ole Mikan vika jos ketju on tällainen.
Ei, mutta asennevika ainakin on!
Ja vitut paska siellä haisee ja entisen vittupää "yrittäjän" paska ja pallihiki se mikä muikula se olikaan joku isänsä rahoillas mesova ruuskasenpelle tai joku semmonen urpo.
Mihin se peeskasenrulle lähti ?
Ei sillä että ikävä ois.
Sillä että ei vahingossakaan tarviis törmätä siihe.
Tuommosta yrittäjää joka ei osaa muuta kuin valittaa ja märistä en vahingossakaan tue millään lailla.
Taisi hävitä viimeisetkin asiakkaat, harmi. Hiljaista oli kun kävin tankilla ja mukuloille purkerit hakemassa? Entinen kauppias pompottaa henkilökuntaa Keski-Suomessa.
Ai entinen on johtajaks ruvennu. No kohta saa nykyinen portin yrittäjä kans alkaa edetä urallaan. Eiköhän näytöt ole jo huomioitu. Ei ole polttoainekauppiaat Kajaanissa menestyneet sitten Punkerin ajan jälkeen. Moni on kokeillu ja pettynyt.
Pistä koskiportin kauppias sunnuntai tarjoukseen vaihtuva scan tarjous, joka vain su voimassa. Tyyliin hampurilainen 2€. Oppii porukka käymään ja tulee jatkossa.