Terve,
Pääasiassa metsästyskäytössä olevaan 308:iin hakusessa vaimennin. BR:n tuotteita olen katsellut. Jotkut suosittelevat T4 ja jotkut T8 mallia. Olen noista koittanut etsiä vertailutietoja (paino, vaimennus, mitat...) mutta hieman heikolla menestyksellä.
Millaista kokemusta porukalla on noista BR:n vaimentimista? Onko noilla kahdella mallilla käytännössä paljon eroa vaimennustehossa?
Vaimennin 308:iin?
4
423
Vastaukset
- panzer
Normaalilatauksinen 308 suosii t nelosta. Muitakin valmisteita löytyy!
- 101727
Ase Utra SL sarja on mukavan lyhyt vaimennin.
- kolisia
Itselläni on jaki semi classic, ihan ok, mutta nyt laittaisin hiilikuidusta valmistetun, kestävämpi ja kevyempi ja muista 14 x 1 spigot kierteellä. Eiköhän kaikki nämä ole ihan hyviä.
- Tikka_takoo
No niin nyt tuli sitten hommattua BR T8 vaimennin kivääriin. Nyt sitten pitää vaan päästä kohdistamaan torrakko uudelleen niin näkee miten toimii. Jännä on nähdä kuinka paljon osumapiste muuttuu kun ampuu vaimentimella ja ilman.
Onko porukalla heittää vinkkiä hyvästä radasta Turun lähistöllä?
Kotipuolessa oli helpompaa kun kiväärinkin voi periaatteessa kohdistaa vaikka omalla pihalla kun asutus oli sen verran harvempaa ja porukka tottunut laukausten ääniin. Nykyisessä asuinpaikassa on kyllä tilaa mutta ei oikein tohdi vaimentimenkaan kanssa räiskiä sillä mökkiläisiltä voi tulla äkkiä sanomista kun ääni kuitenkin kantautuu melko kauas. Kauriita meinaan kyllä syksyllä kurittaa, mutta se on hiukan toinen juttu kun iltahämärissä napsahtaa kerran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle513326Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472782Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1412573Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572291Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3552014- 1511634
- 761485
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231308Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.351258- 241164