Muistaako joku tai viitsisikö katsoa käyttiksestä mitä tarkoittaa näytössä koodi "UE" Laite on muutaman kuukauden vanha LG wd1280-pesukone.
LG:n vikakoodi
7
21911
Vastaukset
- LG...
...linkouksessa. Eli järjestä pyykit uudelleen ja käynnistä linkous uudelleen. Tai jos pyykkiä on liian vähän, lisää sinne jotain.
- olla
hyvinkin tuttu vika noisss LG:n koneiss 1280/14112/14110 tyypeissä elikkä suoraveto koneiss ja myös 1274 /ei suoraveto) malleiss olen kuullut useammalt samaa.
- Oululainen
Jeps, siis kiitos, ongelma tosiaan poistui kun poisti yhden tyynyn pyykin seasta. Ei ollut entisessä koneessa tuommoisia varojuttuja, se vain pomppi menemään pesuhuoneessa...
- linko212
"se vain pomppi menemään pesuhuoneessa... "
Toi oli ihan hiton hyvä :D ...mut niin ne ennen meilläkin teki :O - pesukone ongelma
meidän kone valittaa "UE" mitä se merkitesee? kokeilin sitä mitä siihen oltiin vastattu laitoin pyykit uudestaan ja lisäsin sinne pari vaatetta ja pistin koneen pyörimään uudestaan, mutta se rupesi oudoksi se ei enään pyöriny kunnolla vaan se jossain vaiheissa paikoillaan tärisi ja hitaasti pyöri sama juttu käy koko ajan enkä osaa tehdä sille yhtään mitään. onko kone rikki vai tarvitseeko siihen tehdä jotain?..Myös se tekee niin, että jos aika on 54 minuuttiä niin se pesee vaan siitä ajasta puolet ja ei tee linkousta ollenkaan ja siitä tulee kuin vedessä olevat vaatteet eli litimärät ja se valittaa "UE" kirjaimia...... voitteko vastata tähän olisi kivaa saada se toimimaan kunnolla. tai hommata uusi kone.
- pesukone ongelma
ainiinkone on LGfwd-14120fd
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta633204Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422437
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa992150- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271790- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841397- 391290
- 811132