Heini Sinaloa

Mitä mieltä nimestä?
5195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tosi kaunis!

Äänestä

Hieno nimi, vähän kuin Sini muttei ihan. Oikein hyvä nimi-idea

Äänestä

Sinaloa on minulle outo nimi. Googletin ja löysin tiedon, että Sinaloa on Meksikon osavaltio ja siellä on myös kuuluisa Sinaloan huumekartelli.

Heini on nätti nimi. Mikäli halutaan antaa paikan nimi toiseksi nimeksi, niin ok.

Muita:
Heini Sinea
Heini Sinna Minea
Heini Luna Ilana
Heini Lola Elaine
Heini Sini Tuulia

Äänestä
  • "Sinaloa on Meksikon osavaltio ja siellä on myös kuuluisa Sinaloan huumekartelli"

    Sit pikkusisarukselle voiskin antaa nimeksi vaikka Cosa Nostra.

    Äänestä

Luna on kans hyvä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulla-M kirjoitti:

Mitä mieltä nimestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu