Menetkö 2017 protule? Tai onko kokemuksia?
Menetkö 2017 vuonna protule?
13
205
Vastaukset
- Yks.Tanja
Protu 2015 oli aivan mahtava kokemus. Suosittelen 100% PROTUA.
- vgvgvgvgv
Silloin sinusta ei aivopestä ihmisyydestä luopunutta!!!
En tiedä, millä nimellä uskontunnustuksen kaltaisia voi kutsua, jos kutsuu alukoiksi, niin pilkkaa elukoita kun elukatkin ovat niin viisaita, etteivät uskontunnustusta anna!!!
- Protulle.Protulle
En luota pappeihin
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016082222209967_ul.shtml
Protulla ei ole pappeja - Dydebyde
Onks kukaan menossa ?
- nhnhbgvbfv
tietysti on menijöitä mutta ovat ihmisiä eivätkä esiinny täällä ihmisyydestä luopuneiden seurassa. Minullakin tekee pahaa käydä tällä palstalla aivopesty valehtelijoiden valheita oikomassa. Surkeaa kun papitkaan eivät osaa olla ihmisiksi ja valehtelematta.
- Japp3rvokki
Ohjaajaksi. Viikon verran rankkaa vapaaehtoistyötä ruokapalkalla. Maltan tuskin odottaa, eikä tämä ole sarkasmia.
- krkvkri
ja kenen hyväksi työtäs teet?
- järkiinny
Japp3rvokki kirjoitti:
Ohjaajaksi. Viikon verran rankkaa vapaaehtoistyötä ruokapalkalla. Maltan tuskin odottaa, eikä tämä ole sarkasmia.
ei oo sarkasmia vaan järjettömän ymmärtämättömyyttä
- Japp3rvokki
krkvkri kirjoitti:
ja kenen hyväksi työtäs teet?
Leiriläisten hyväksi tietty. Ohjaajakoulutuksessa painotetaan, että ei pidä yrittää toistaa omaa leirikokemustaan, vaan keskittyä ohjaamaan niin hyvä leiri kuin suinkin. Heidän vuokseen me ohjukset työtä teemme.
- rehellisesti_
Riparille menon valmistautumisen tueksi tietoa monelta:
http://areena.yle.fi/1-2461806- Rate666
Ripari ei kuulu tänne. Ripari on muutenkin hanurista ja todella syvällä.
Suosittelen sen väliin jättämistä, kuten minä tein.
- Jeeeeeeee
Olin viime kesänä ja toivottavasti apparina ens kesänä! Huippu kokemus kannattaa ilmottautuu mahd pian jos haluut paikkaan jossa on enemmän mukavuuksia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5922058- 1021030
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18977Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4837Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101835Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50749- 70747
- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74678- 65563