Olin Mansea hotellissa Kololissa ja minusta hinta ja laatu osui hyvin kohdalleen.
-lähellä rantaa, strippiä ja ravintoloita ja kauppoja mutta omassa rauhassa.
-hotellin edustan bumsiporukka oli rauhallista melkeempä vain takseja.
-huoleton rahan vaihto vastapäätä.
-hotellin sisäänkäynnin vastapäätä oli halpa riittoisa ja kotiruokatyyppinen ruotasalaisen pitämä pikku taverna.
-altaalla oli tilaa eikä tausta musiikkia.
-huoneet oli siistit ja vähän italialais vaikutteiset, otin muutaman ekana iltana ja aamulla ihmettelin että miksi olen italiassa vaikka on talvikausi.
-huoneissa on jääkaappi , saa omat aamiais lisukkeet ja nykyaikainen ilmastointi.
-seksi turisteita ei tarvinnut katsella hotellialueella ja vierailijat kirjattiin ja kulkulupa laputettiin.
-pihaa riitti ja rannalle noin 200 metriä .
-ikävä että viereisen hotelli Seneganbian hienoa puustoa oli raivattu aurinkopaneeleiden tieltä, metsikko oli ennen täynnä hienoja lintuja, saatana aurinkoenergia pipertäjät.
-aamiainen on vähän armeija henkinen mutta alue viihtyisä, puuroa ei ole.
MANSEAHOTELLIHINTANSAVÄÄRTI
5
170
Vastaukset
- Aamupalanam
Onko antaa tarkempaa tietoa mitä aamiaiseen kuuluu? Nakkeja, pekonia, keitettyjä munia, munakokkelia, paahtoleipää, juustoa, leikkelettä, vihannesta, hedelmää, mehuja, pullovettä, riisiä, jugurttia, mysliä, kakkua, hyvää/huonoa kahvia (pikakahvia?), pannukakkuja...?
- Manseamansessa
Onko muuten kellään kokemuksia hotellin joulubuffasta tai uudenvuodenbuffasta? Onko hyvää safkaa? Kuuluuko juomat kanssa vai pitääkö ostaa?
- Äläuntanäe
Älä unta nää.
- aloittajanjatkoa
Tuota aloittaja tässä.
Olin sattumalta juuri viime joulun aikaan Manseassa ja ikävä kommentoida hotellin huonointa puolta , eli ruokaa koska viihdyin paikassa oikein hyvin .
Joulu ruokailu kannattaa unohtaa kun katsoin mitä kolmelle lapsiperheelle laitettiin pöytään kun opas patisti tekemään jouluruuan kun kerran esitteessä sen tapaista oli luvattu.
Viereinen iso hotelli Senegambia on joulu ruokapaikka samoin kuin uuden vuoden illallisen, ei halpaa mutta aika hyvä ja pitää varata ajoissa , mielellään nyt jo , tunkua on.
Hotelilla on halpa baari ja iltaisin bufee 10€ , aika vaatimaton hintaansa nähden.
Kävelymatkan sisällä on hyvä valikoima jopa laadukkaita ravintoloita trip adv:ta löytyy.
La Scalan sunnuntai grilli bufee on noin kympin ja mahtava. Eli ruoka paikkoja on ja hyviä ympärillä riittävästi.
Aamiaisen pelastaa kun ottaa omat murot ja paikanpäällä käy kunnon kaupassa josta leikkeet ja juustot omaan jääkaappiin ja aamiaiselle mukaan sitten halujensa mukaan .
Itse käytän kunnon pikakafveja mutta niinhän manseassakin oli pikakahvia jota laitettiin esille pienissä määrin kun turistit käyttää sitä liikaaa jos on esillä.
nakkimössöä, munakokkelia ja papuja on periaatteessa mutta aina joku on loppu .
Leipää ja voita on ja jotain hedelmää, yleensä meloonia ja ananasta ,,jokunen lätty tulee mutta ei kaikille aamiaisella oleville. Tuoremehut oli hyviä mutta pöntön pohjalla , varaudu kallistamaan kiulua että lorisee lasiin, ota oma muki reissuun niin saat yli desin .
Voi tilata munakkaan joka tulee kyllä aikanaan , pekonit ja muut voit unohtaa.
Pitääkin kokeilla ottaa omaa pekonia mukaan ja antaa heidän käristää se.(laske siivut).
Mitään suuren maailman aamiasta turha odottaa.
Hotelli avara , siistit huoneet ja jääkaapit, uudet ilmastoinnit ,loistava sijainti,
puhdas allas , jouluna kylmää harva ui. Ok henkilökunta ja pummeja hotellin edessä
aika vähän, rahanvaihto ok ja taksit kohtuuhintaisia. Paljon hyvää mutta ruoka ei siihen kuulu.- Kiitollinen
Kiitos hyvästä infosta ketjun aloittajalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205054
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r23092Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361300- 1001278
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121210- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17893viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168845En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61763- 35742